fbpx

Jazzkaar toob Eestisse moodsa jazzi tähe GoGo Penguini ja mõjuka trummari Steve Gaddi

13. detsember 2016

Kevadisel Jazzkaarel esineb Tallinnas kaasaja üks mõjuvõimsamaid trummareid Steve Gadd, kelle ainulaadset rütmitaju on võimalik kuulda maailma kõige kuulsamate pop-, rokk- ja jazzartistide heliplaatidel ning arvukatel kontsertturneedel. Moodsat tantsulist elektroonikat ja klassikat ühendava Briti jazzi toob siia 2012. aastal debüteerinud trio GoGo Penguin.

 

Steve Gaddi peetakse viimase veerandsaja maailma üheks mõjukamaks trummariks, kes on teinud koostööd lugematute tippartistidega nagu Eric Clapton, Al Di Meola, Simon & Garfunkel, Paul McCartney, Kate Bush, Chick Corea, George Benson ja paljud teised. Poole sajandi jooksul on Steve Gadd teinud üle tuhande heliplaadi salvestuse erinevate tippmuusikutega, neist suur hulk on pälvinud kulplaadi staatuse.

 

Ajakiri Rolling Stone on Gaddi paigutanud kõigi aegade 100 parema trummari seas 24. kohale. Gadd on mänginud mitmetel Grammy-võite toonud albumitel ja tema kevadel Tallinnasse saabuv Gadd Band on nomineeritud 59. Grammy’de jagamisel parima kaasaegse instrumentaalansambli kategoorias. Chick Corea, Steve Gaddi sõber ja koostööpartner, on öelnud, et iga trummari unistus on mängida nii perfektselt nagu Gadd. “Ta on toonud orkestraalse ja kompositsioonilise mõtlemise trummikomplekti käsitlusse, samas on ta avara kujutlusvõime ja väga hea groove’iga trummar,“ kiidab Corea. Eesti publik saab Steve Gaddi ja tema suurepäraseid muusikuid kuulata 26. aprillil Vabal Laval.

 

GoGo Penguin on värske täht moodsa tantsulise jazzi taevas. Manchesteri trio defineerib oma helimaailma “akustilise elektroonikana” ja ühendab oma kõlapildis triphop’i, jazzi, roki ja klassikalise muusika elemente. Tulemuseks on jõuline kõlamaailm, kus kohtuvad Massive Attack ja Brian Eno, Aphex Twin ja Squarepusher ning isegi Šostakovitš ja Debussy.

 

GoGo Penguini moodustanud pianist Chris Illingworth, kontrabassist Nick Blacka ja trummar Rob Turner peavad oma firmamärgiks minimalistlikke klaverimeloodiaid, sügavaid bassiliine ja elektroonilisest muusikast inspireeritud täpseid rütmistruktuure. Hoolimata rangelt mõjuvatest skeemidest on trio helimaailm elav ja mässumeelne, adapteerudes nii kogenud jazziaustajate kui ka iPod-generatsiooni kardinaalselt erinevate maitsenõudmistega. GoGo Penguini kontserdiga tähistame 21. aprillil Telliskivi Loomelinnaku sünnipäeva Vabal Laval.

 

Steve Gadd
• Steve Gadd trummidel Paul Simoni salvestusel “50 ways to leave your lover
• Steve Gaddi trummisoolo
• Ametlik koduleht

 

GoGo Penguin
• Soundcloudi kanal
• Video: “Man made object” (2016)
• Video: “Popono” (2014)
• Ametlik koduleht

 

28. Tallinna rahvusvaheline festival Jazzkaar toimub 21. – 30. aprillini 2017. Festivali koduks saab taas õdusat festivalimeeleolu pakkuv Telliskivi Loomelinnak. Kontserdid toimuvad Punases Majas ja Vabal Laval.

 

Steve Gaddi ja GoGo Penguini kontsertide piletid tulevad müüki 13. detsembril kell 10.00 Piletilevis. Samuti on müügil Jazzkaar 2017 peaesineja Dianne Reeves’i, Ameerika laulja-bassisti Meshell Ndegeocello ja fusion-jazz grupi Spyro Gyra kontserdipiletid ja festivalipassid. Jazzkaar 2017 piletid on eriti soodsate hindadega kuni 31. detsembrini 2016.

 

Jazzkaare kuldsponsor on Danske Bank. Jazzkaar 2017 peasponsorid on KAFO, Jazz Pesulad ja Eesti Päevaleht. Majutuspartner My City Hotel, aastasponsorid United Motors, Tallink ja Aktaprint. Festivalikeskust aitavad püstitada Prike ja Telliskivi Loomelinnak, kohvikupartner on Reval Café ja Dianne Reeves’i kontserdi aitab Eestisse tuua Viru Keskus. Festivali Jazzkaar 2017 toetavad Kultuurkapital, Kultuuriministeerium, Tallinna linn.