Jazzkaare hooaja särav finaal!

30. aprill 2010

Concha Buika kontsert toimub 2. juunil kell 19.00 Nokia Kontserdimajas ning kehtivad 1.maiks ostetud piletid.

Hispaania lauljatari Concha Buika kontsert toimub 2. juunil 2010 kell 19.00 Nokia Kontserdimajas

NB! Kontserdipäeval piletid müügil ainult Ticketpro kassades!

Concha Buika nimi kõlab üha sagedamini maailma lavadel. Ainuüksi tänavune lauljatari kontserdigraafik ääretult põnev ulatudes Pariisist – Uus-Guineani ning Mehhikost USA- ja Kanadani. Teda võib kuulda Banlieus Bleues festivalil Pariisis, North Sea Festivalil Rotterdamis ja veel paljudel suurtel festivalidel, kõikjale on ta oodatud, sest ta muusika läheb inimestele väga korda. Lauljatari kohta on öeldud – kord kuulad, kuid ei unusta iial. Buika ütleb ise “ Kui ma teile laulan, tahan olla teie sees.” Ta lihtsalt poeb teile hinge, isegi kui te sõnadest aru ei saa. Kannatused ja põlemine – need ei vaja laulus lahtiseletamist.

Hispaanlanna album “Niña de Fuego”, millel kõlavad flamenco-laulud ning hispaania ja mehhiko ballaadid, kandideeris 2009. aastal Latin Grammy’le Aasta albumi kategoorias, mis on väga kõrge tunnustus. Concha Buika peab end jazzitaustaga lauljaks, sest ta ema oli kirglik jazzmuusika austaja ning nende kodu kaunistas terve seinatäis jazziplaate. Lauljatar sündis 1972 Palma de Mallorcal 6- lapselises peres. Ta kasvas üles sealsete mustlaste seas, kuid päritolult on Buika hoopis aafriklane – Guinea juurtega. Tema kirjanikust ja demokraadist isa oli poliitilise pagulasena sunnitud sünnimaalt lahkuma ning leidis varjupaiga Euroopas. Lapsena õppis Buika põhiliselt omal käel mängima klaverit, kitarri ja bassi, hiljuti võttis kätte tšello- selle pilliga on tal tõsisemad plaanid. Esimese avaliku etteaste tegi ta 17-aastaselt ning juba koolitüdrukuna laulis Buika Mallorca ja Ibiza klubides, ning peagi ka mandri-Euroopas. Olulise tõuke lauljatari karjäärile andis produtsent Javier Limon, kelle 2003. aastal ilmunud heliplaati “Lagrimas Negras”müüdi kaugelt üle miljoni. Tema võttiski nõuks produtseerida Buika plaate, kus lauljatar segustab flamenkot soul-muusikaga, jazzi ja funk’iga. Juba 90-nendatel aastatel oli Buika aktiivne laulude kirjutaja, neis jutustab lauljatar peamiselt enda läbielamistest, mida tema julget seiklevat elustiili arvestades on tal rohkem kui küllaga.

Põgusa Londonis õppimise ajal tutvus Buika Pat Methenyga, kellest sai lauljatari karjääri oluline toetaja. 2005. aastal ilmunud Concha Buika esimest albumit “Mi Niña Lola” saatis Hispaanias sensatsiooniline edu. Lauljatari hääle omapära ja laulmismaneer ning oskus tungida laulude sisemusse vaimustasid kriitikuid. Hispaania plaadiauhindade jagamisel pälvis album Aasta Parima produktsiooniga plaadi tiitli. Juba 2008.aasta sügisel esines ta Londoni jazzifestivalil. 2009. septembris ilmus Buikal koos Nelly Furtodoga singel “Strong”.

Concha Buika uusima plaadi “El Ultima Trago” andis välja suurfirma Warner Jazz. Buika partneriks on siin legendaarne kuuba pianist, Irakere asutajaliige Chucho Valdes. Tallinna kontserdil kuuleme teda koos kauaaegsete partnerite ja Buika lemmikmuusikute pianist Ivan “Melon” Lewise ja löökpillivirtuoosi Fernando Favieriga. Oma kaubamärgiks oleva käheda hääle kohta ütleb Buika “Mu hääl on vanem kui mina. Ta ootas mind, sest varem ei olnud ma valmis tema jaoks. “ Ootame põnevusega lummava hispaanlanna Eesti debüüti.