fbpx

Jazzkaare jazzijutud arutlevad jazziolukorra üle, inspiratsioonist, mainekast plaadifirmast ECM ning noortest ja meediast

13. aprill 2018

Jazzijutud on kohtumispaik festivalil Jazzkaar siin viibivate välisajakirjanike, jazzifestivalide eestvedajate ning meie muusikute, ajakirjanike, kultuurikorraldajate, toetajate ja melomaanide jaoks. Võtame fookusesse meile ja meie külalistele hetkel olulised teemad. Mõttevahetused on kõigile tasuta. Jazzkaar toimub 20.-29. aprillil 2018.

 

P 22.04 kell 13.30 Punane Maja „Artistijutt: Erki Pärnoja“ (eesti keeles)
Tema meloodiline, põhjamaine ja minimalistlik helikeel aitab kuulajal kergesti muusikat mõista. Muusika “Saja loo” jaoks kirjutas Pärnoja variatsioonivormis — üks idee kordub läbi terve teose, alati pisut muudetud kujul. Karge põhjamaine meeleolu, sisemine sügavus ja põnevad kõrvalepõiked peateelt viivad kuulaja eneseavastuslikule rännakule.

 

P 22.04 kell 15.00 Punane Maja „USA ja Euroopa jazzitrendid“/“Jazz trends in US and Europe“. Moderaator: Stuart Garlick Vestlevad: Michelle Mercer, Angela Ballhorn. (inglise keeles)
Praeguse jazzmuusika trendide üle arutlevad Jazzkaare külalised Michelle Mercer ja Angela Ballhorn.

 

T 24.04 kell 16.30 Punane Maja „Teekond ECM’i poole“/“On the road to ECM“. Moderaator: Immo Mihkelson. Vestlevad: Kristjan Randalu, Manfred Eicher, Tõnu Kaljuste. (inglise keeles)
Jazzkaare festivalil esinevad mitmed artistid, kelle albumid on välja antud plaadifirma ECM poolt – Dominic Miller, Ambrose Akinmusire, Nik Bärtsch, Eesti Filharmoonia Kammerkoor ja Kristjan Randalu, kelle esimene ECM-i album „Absence“ ilmus 6. aprillil.

 

K 25.04 kell 17.00 Punane Maja „Meedia ja noored“/“Media and young audience“. Moderaator: Stuart Garlick. Vestlevad: Matti Nives, Thomas Rees, Aiga Leitholde. (inglise keeles)
Mis rolli mängib meedia noorte elus ja kuidas üldse noorteni jõuda? Sellel teemal vestlevad WeJazzi juht ja raadiosaadete tegija Matti Nives, Briti EZHMag’st Thomas Rees ning muusikamanager ja online jutusaate tegija Aiga Leitholde. Vestlust juhib ajakirjanik Stuart Garlick.

 

R 27.04 kell 17.00 Punane Maja „Jaak Sooäär teda inspireerinud muusikutest“ Moderaatorid: Henri Särekanno ja Kaisa Potisepp. Külaline Jaak Sooäär. (eesti keeles)
Kitarrist Jaak Sooäär vestleb noorte meediatiimi liikmete Henri Särekanno ja Kaisa Potiseppaga teda inspireerinud artistidest – kuidas on see mõjutanud tema muusikukarjääri? Vestlus on podcasti live-lindistus.

 

Vaata lisa:
www.jazzkaar.ee
Facebook