fbpx

Jazzkaare juubelifestivali piletihinnad soodsad esmaspäevani!

28. märts 2014

Baltikumi suurim jazzifestival Jazzkaar kutsub aprillis oma 25. sünnipäevale. Festivalile on müüdud ligi 5000 piletit. Tasub aga kiirustada, sest hinnad on veel soodsad ning mõningate kontsertide piletid hakkavad juba otsa lõppema.

Kiirelt tasub pilet ära osta kolmele kontserdile. Eesti muusikutest esitleb duo Eplik-Randalu uut kava „Lahkhelid“, mille kohad lähevad nagu soojad saiad. Pea välja müüdud on ka 100 mõjukama noore aafrika kultuuritegelase hulka arvatud Fatoumata Diawara kontsert, kus jagatakse ka tänavused jazziauhinnad. Legendaarse kitarristi Pat Metheny Unity Groupi kontserdile Nokia Kontserdimajas ootame täismaja. 

 

18. – 27. aprillini kestev 25. juubelit tähistav Jazzkaar pakub kuulajaile 54 kontserti Tallinnas, Viljandis, Tartus, Kuressaares, Valgas, Otepääl, Haapsalus, Pärnus, Raplas, Narvas ja Laulasmaal. Nautida saab maailma tippjazzi ja mitmeid erilisi, just juubeliks kavandatud kontserte. Juubelipeo avab Ülo Kriguli uudisteos „Lend nr JK025“, kus jagub erilist kuulamist-vaatamist. Galakontserdil „Noor Eesti jazz“ esinevad Noore jazzitalendi auhinna võitnud muusikud, millele lisab värvi spetsiaalselt galaks valmiv videolahendus. Kõige noorematele muusikasõpradele esinevad Viljandi noored näitlejad, Taani viiking Karsten Mathiesen ja miimid. Festivali lõpetab peaesineja Pat Metheny Unity Group’i kontsert Nokia kontserdimajas.

 

USA jazzistaaride Pat Metheny ja Cassandra Wilsoni kõrval esinevad Euroopa tänased noored fantaasiaküllased ja värsked tippmuusikud – norra saksofonist Marius Neset, prantsuse laulja-kitarrist Nina Attal, Portico Quartet ja Mount Kimbie Londonist. Maailmamuusika sõpru rõõmustab hispaanlannade nelik Las Migas oma kirgliku flamencoga ning sellist tulevärki, nagu pakub Kolumbia harfivirtuoos Edmar Castaneda, pole Eestis kindlasti varem kuuldud. Õhtud jätkuvad Teater NO99 uuenenud jazziklubis, kuhu jagub nii noori kui nimekaid staare ja afterparty’de paigaks on uus jazziklubi Philly Joe’s (Tatari 4). 

 

Juubelifestivali esimese sündmusena avati 27. märtsil Tallinna Sadamas Admiraliteedi basseini ääres fotonäitus, kus saab 10. maini nautida erilisi hetki viimaste aastate festivalidelt – nii lavalt, linnaruumist kui ka köögipoolelt. 10. aprillist algab kinos „Sõprus“ muusikafilmide nädal, kus kõlab nii bluus, rokk kui jazzmuusika. Immo Mihkelsoni saated Jazzkaare ajaloost on kavas Klassikaraadio Deltas, alates tänasest ka igal reedel, laupäeval ja pühapäeval algusega kell 23.03 Vikerraadios ja järgmisest nädalast ka Raadio 2-s. 

 

Jazzkaare kuldsponsor on Danske Bank, panga klientidele on kõik festivali piletid saadaval 20% allahindlusega! Festivali peasponsorid on KAFO, ERGO ja Eesti Päevaleht. Festivali toetavad Kultuuriministeerium, Kultuurkapital ja Tallinna linn. Aastasponsorid on majutuspartner My City Hotel, United Motors, Tallink, Aktaprint ja Merepaviljoni partnerid Prike, Tallinna Sadam, RGB ja Reval Cafe. Festivali toetajad on Eesti Loots, Kodupaber ja Vendomar. Välisartistide kontserte toetavad Ameerika Suursaatkond, Hispaania Suursaatkond, Austria Suursaatkond, Taani Kultuuriinstituut, Goethe Instituut, Briti Nõukogu ja Prantsuse Kultuuriinstituut ning mitmed linnad. Teose „Lend nr JK025“ esmaettekanne valmib koostöös Lennusadamaga. Jazzkaar tänab kõiki partnereid!

 

Festivali piletid müügil Piletilevi müügipunktides ja internetis www.jazzkaar.ee. Pat Metheny Unity Groupi ja Cassandra Wilsoni kontsertide piletid müügil ka Ticketpro müügipunktides ja internetis www.ticketpro.ee. Täpsem info numbril 666 0030 või piletid@jazzkaar.ee. 

Vaata ka www.jazzkaar.ee