fbpx

Jazzkaare kavva lisandusid viimased üllatajad!

06. märts 2013

Jazzkaar toimub tänavu 19. – 28. aprillini. Esimese nädalavahetuse klubistaar on Dwele Ameerikast ning festivali lõpetab Faye Houstoni ja Eesti muusikute spetsiaalselt Jazzkaareks loodud show! Lastekontsertidel toimub muusikalahing isade ja laste vahel Kirsiõitega ning muusikalist tsirkuseetendust pakub Omatsirkus. 

 

Jazzkaarel on rohkem kui 50 erilist kontserti ja muusikuid 12 maalt. Peaesinejate Charles Lloydi, Hiromi, Gregori Porteri ja Zarah McFarlane’i kõrval teevad Jazzkaarel ilma ka tugevad klubikoosseisud – Dwele ja Naturally 7 USA-st, Ultima Thule Eestist ja Faye Houston Inglismaalt. Dwele, kes leidis aega põigata oma Inglismaa ja Rootsi kontsertide vahel ka Eestisse, kontserdi eel ja järel keerutab plaati meie oma karismaatiline DJ Heidy Purga. Kariibi mere saartelt pärit Faye Houstoni koostöö eesti muusikutega jõuab uuele tasemele suurekoosseisulise ansambliga, mille on kokku pannud DJ ja helilooja Sander Mölder. Seega kuuleb Jazzkaarel klubimuusikat bluusist soulini ja hip-hopist elektrooniliste kõladeni. 

 

Kõige väiksemate muusikahuviliste jaoks on Jazzkaare kavas suisa kaks lastekontserti. Esimesel laupäeval, 20. aprillil peavad väikeste muusikutega lahingu maha trummikapten Reigo Ahven, tüürimees Siim Aimla saksofonil ja madrused ansamblist Kirsiõied. Lapsi ootavad üllatused, suured ja väikesed pillid. Teisel laupäeval, 27. aprillil kutsub lapsi külla Omatsirkus kavaga „Laulutrikk“. Laval on suured ja väikesed artistid ja muusikud ning pärast etendust saavad lapsed ise proovida, mis tunne on olla tsirkuseartist. Mõlemal laupäeval enne ja pärast kontserti ootab vana väärikas purjekas Kajsamoor lapsi koos vanematega väikesele merereisile. Viimasele on vajalik eelregistreerumine aadressil www.kajsamoor.eu. 

 

Linnatänavatel, trammis, kaubanduskeskustes, parkides, sadamas, Merepaviljoni ees ja sees esinevad Otsa- ja Elleri kooli andekad noored muusikud. Veel saab 22. – 26. aprillini kuulata tasuta lõunakontserte Teater NO99 Jazziklubis, kas koos supi ja salatiga või ka ilma. Õhtuti saab samas kuulata Euroopa jazzi häid esinejaid – üles astuvad Hanna Paulsen Concept, Heliotroop, Balkan Strings, Kruglov-Sooäär kvartett, Balkan Strings, Klaus Paier koos Asja Valcićiga ja Tiit Kikas Andre Mergenthaleriga. 

 

Jazzkaar toob kevade südamesse!

 

Jazzkaare kuldsponsor on Danske Bank, kelle klientidele on festivali piletid saadaval 20% allahindlusega. Festivali peasponsorid on Eesti Päevaleht, ERGO ja Kafo, aastasponsorid My City Hotel, Tallink, Aktaprint, United Motors ning Merepaviljoni partnerid Prike, RGB ja Tallinna Sadam ning festivalile aitavad kaasa Hennessy ja Kodupaber. Festivali toetavad Tallinna linn, Kultuurkapital, Kultuuriministeerium, välisinstitutsioonidest Ameerika Suursaatkond, Austria Suursaatkond ja Prantsuse Instituut ning mitmed linnad. 

 

Jazzkaar teeb festivali raames koostööd Eesti Jazzliidu, Eesti Kontserdi, Tartu Jazziklubi, Georg Otsa-nimelise Muusikakooli,  Levimuusika.ee-ga ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiaga, kohalike korraldajatega, samuti festivalidega April Jazz, Rigas Ritmi ja Kaunas Jazz.

 

www.jazzkaar.ee