fbpx

Jazzkaare lõppakord – Siiri Sisask

05. mai 2017

30. aprilli õhtupoolikul sai Jazzkaare festivalinädal suurepärase ning sügavamõttelise lõpu.

 
Vabal Laval esines karismaatiline ja isikupärase laulja-looja-näitleja Siiri Sisaski koos Robert Jürjendali ning Peedu Kassiga. Uku Masingu luule ning rapanui keel, sanskritikeelne sajasilbiline maagiline mantra – see kõik oli põimitud müstiliste soundide ning toeka bassiga. Sisaski lavaline olek ei jäta kedagi külmaks. Temas on jõudu, salapära ning tohutult palju muusikat.

 

Lauri Kaldoja, näitleja:

Mulle väga meeldis see kontsert. Plaadiga võrreldes täiesti teistsugune, aga minu meelest väga ilus asi. Tegelikult ma ei teadnudki, et selline kontsert tuleb, mulle kingiti see pilet. Ausalt öeldes olin üllatunud asjaolust, et selle kavaga Siiril üldse kontserte tuleb, sest see on kontseptuaalne album, väga läbimõeldud asi. Samamoodi nagu plaadil on seda kindlasti võimatu esitada. Aga las ta olla.

 
Marie Vaigla, muusik:
Raske on vahetult peale esinemist kõike kohe sõnadesse panna. See oli mul esimene Siiri Sisaski kontsert. Olin kuulanud tema viimast plaati, mis tekitas huvi live-kontserdi vastu. Ja ütleme nii, et võimas!

 
Kõigepealt see, et kolm muusikut suudavad luua ulmelise maailma. Need soundid – tõesti unreal! Või siis näha, kuidas kitarrist on võimalik selliseid kõlasid välja saada… Kõik kokku oli tõesti uhke tervik. Ja muidugi Siiri Sisaski hingestatus – iga sõna maksab, olenemata sellest, kas ta parasjagu laulab või räägib. Vot, sellised on esmased muljed.

 

Mirjam, meditsiinitöötaja:

Mulle meeldib see sügavus loomingus. Siiri on oma tegevuses väga usutav. See pole pelgalt esinemine, vaid elu mõte. Ma lihtsalt tahtsin siia tulla. Piletid said juba aegsasti soetatud.

 

Greetel & Anneli, turundusvaldkond:

Läheme koju sügavate emotsioonidega. Väga tugev. Kontserdi külastamise motiiv oli Siiri Sisask, niisamuti Peedu Kass. Nauditav oli just nende muusikute kooslus.

 

Pille, tehnoloogiavaldkond:

Tahaks veel ja veel ja veel kuulata.

 

Maris, IT-spetsialist:

Ma võtan selle plaadi Eestist lahkudes kaasa, sest siis ma saan Norra sõbrannadele suurepärast eesti muusikat kuulata anda. Võtan eesti kultuuri niipalju kui võimalik piiri taha kaasa. Pidin aga oma siiatuleku (Jazzkaarele –  toim.)  piiritlema nädalavahetusega. Proovisin kõike, mis mulle väga meeldib, kuulama tulla ja see oli super. Suurepärased muusikud!

 

Aet, muuseumipedagoog:
Sattusin siia kontserdile mitmete juhuste kokkulangemise tõttu.  Isiklikult mulle väga meeldis see kontsert, mis sest, et ma ei fänna Siiri Sisaskit alati kõiges, mis ta teeb.  Mulle meeldivad mõned asjad väga, aga vahel on emotsioonipedaal liialt põhjas. Eelistan tema lugusid, mis on tehtud väheste vahenditega, mida siin ka oli. Ja väga hea koosseis. Olen täiesti sillas. Ma ei ole varem Robert Jürjendali ja Peedu Kassi nii hästi kedagi  toetamas kuulnud.

 

 

Peedu Kass on  minu jaoks küll uus avastus. Mängida kontrabassi niivõrd hästi… Kuidas ta seda teeb? See oli justkui šamanistlik kogemus, mida ehk ongi hea puhta lehena kuulama tulla.

 

 

SIIRI SISASK feat. PEEDU KASS & ROBERT JÜRJENDAL “Uku Masing: Kuristi kohal”

30.aprillil Vabal Laval

 

Koosseis:
Siiri Sisask – vokaal, klaver
Peedu Kass – bass
Robert Jürjendal – kitarr

 

Vaata kontserdi pildigaleriid siit