fbpx

Jazzkaare lõpupidu kujunes meeleolukaks

28. aprill 2013
Mari Hiiemäe

Jazzkaare mitme esinejaga lõpuüritus pakkus võimalust kontserti kuulata, tantsida ja meelt lahutada, arvab Jazzkaare veebireporter Mari Hiiemäe.

Enim kuulamist ja süvenemist nõudis Soome ansambel Dalindeo, edasine pidu koos solistide Faye Houstoni, Anneliis Kitse ning helidevõluri Sander Mölderiga läks tantsulisemat ning klubilisemat rada.

Lõppkontsert oli 2013. aasta Jazzkaare festivali kontsertidest üleüldse kõige tantsulisem ning sellisena ka teadlikult programmi lülitatud. Kuna 10 päeva kestnud ohtrate kontsertidega festival sai selle üritusega punkti, oli põhjust pidutsemiseks ning enda välja elamiseks küllaga.
Dalindeo esitles kontserdil oma uut albumit „Kallio“, mis on inspiratsiooni saanud meeste kodupaigast, Kallio-nimelisest Helsingi linnaosast. Muhedalt mõjusid bändi liidri ning lugude autori Valtteri Pöyhöneni sissejuhatused lugudele, kus ta kirjeldas üht või teist põhjust, miks vastav pala kirjutatud sai.

Muusika, mida nad viljelesid, oli kiireid samme võimaldav ning hästi tantsitav. Kindlates rütmiskeemides püsiv ning üsna lõõgastava toimega. Quickstep vaheldus twistiga, cha-cha tangorütmidega. Eksootilisi mõjutusi oli ammutatud nii latino- kui balkanimaade muusikast, korraks hõngus meloodiatest läbi ka Bondi filmide temaatika

Bänd oli nooruslik ja muretu, mõjus sundimatu, särava ning sõbralikku suhtumist tekitavana. Avar põrandapind võimaldas energilisematel kuulajatel tantsu keerutada ning seda võimalust eriti nooremad kuulajad ka kasutasid.

Järgmine vahetus keeras lõppkontserdi näo uude vormi – tumedamaks, öisemaks, klubilikumaks. Muretu ja rõõmsa Dalindeo täpselt mõõdetud tantsupalad asendusid klubirütmidega, mis nõudis publikult vähem süvenemist ning pakkus rohkem võimalust end käima tõmmata. Rütmimuster pandi jooksma ning see jäi üsna stabiilsena edasi tuksuma. Vahetusid solistid Faye Houston ja Anneliis Kits. Kui Dalindeo oli võetav nii kontsert- kui tantsuansamblina, siis uued esinejad olid peamiselt tantsubänd. Jazzilikke sugemeid andis esinemisele kolmeliikmeline puhkpilligrupp, lisandusid souli ja pomuusikaelemendid.

Õhtu oli meeleolukas ning kes oli oodanud võimalust ennast tantsides välja elada, selle võimaluse ka sai.

Jazzkaare lõppkontsert

27. aprillil Merepaviljonis