fbpx

Jazzkaare veebitoimetus tervitab jazzifänne

24. detsember 2004

Jazzkaare veebitoimetus on ligi aasta kajastanud Eesti kõige olulisemaid jazzisündmusi nii sõnas kui pildis. Jätkame samas vaimus ka alanud 2005. aastal.

Jazzkaare veebitoimetus tänab tuhandeid jazzihuvilisi ja Jazzkaare sõpru, kes 2004. aastal külastasid meie veebilehekülge www.jazzkaar.ee.

Tänu kontserdikorraldajatele, muusikutele ja huvilistele, kes saatsid meile põnevaid uudiseid ja vahvaid fotosid! Suur tänu ka kõigile kontserdikülastajatele, kes meie toimetuse liikmetega jagasid lahkesti kontserdimuljeid!
Teie kaasabil on Jazzkaare veebist kujunenud paik, kuhu on Eesti jazzielu jäädvustatud põhjalikumalt kui eales varem.

Alates 2004. aasta kevadest kannab jazzivallas toimuva talletamise eest hoolt entusiastlik Jazzkaare veebitoimetus. Vabatahtlikkuse põhimõttel tegutsevasse toimetusse kuulub kümmekond hakkajat muusikahuvilist. Meie seas on nii kooliõpilasi, erinevate elualade spetsialiste kui ka ajakirjanikke, keda ühendab kiindumus jazzi.

Püüame jõuda igale poole, et tuua muusikahetki ka nendeni, kel kontserdile jõuda ei õnnestu. Jagame teiega publiku arvamusi, fotomuljeid, plaadi- ja kontserdiarvustusi, olulisemaid uudiseid nii Eestist kui välismaalt. 2004. aasta viis meid ka suurfestivalidele Porisse, Haagi, Tamperre ja Londonisse.

Euroopa festivalikalendri ja Eesti kontserdikalendri rubriigiga hoiame teid kursis lähiaja jazzisündmustega, et teil oleks lihtne aegsasti plaani pidada ja valida enda jaoks kõige meelepärasemad üritused.

Me ei püüa võistelda maailma juhtivate jazziportaalide ja ajakirjadega, vaid soovime teile pakkuda kodukeelset lugemist teemadel, mida mujalt veebist ei leia. Koondame ka ajalehtedes ilmunud mõjukamad jazziartiklid. Tänaseks on Jazzkaare veebist kujunenud olulisim eestikeelsete jazziuudiste kanal, mida lisaks tavalugejaile kasutavad oma töös ka ajakirjanikud.

Lisaks uudistele ja kontserdikalendrile on veebi üheks loetumaks ja vaadatumaks rubriigiks fotoreportaazhid. Pildigalerii on saanud tunnustust ka välismaistelt jazziasjatundjatelt. Igapäevaselt profifotograafidena Eesti Fotos töötavad fotograafid Annika Metsla ja Kaupo Kikkas jäädvustavad sinna meie jazzielu eredamad hetked.

2005. aasta toob Jazzkaare veebi kindlasti palju uudiseid ja fotoelamusi. Aprillis ootab ees Jazzkaar. Tulekul on hulk põnevaid kontserte ja kohtumisi jazzimaailma säravate tähtedega. Soovime seda ka teiega jagada.

Kõik jazzihuvilised, kellele meeldib kirjutada, on oodatud liituma Jazzkaare veebitoimetusega!

Jazzirikast uut aastat!

Jazzkaare veebitoimetus – Anneli Lepp, Miina Mälgand, Rivo Randver, Grete Soosalu, Ester Eggert, Liis Kängsepp, Katre Pilvinski, Kaisa Tahlfeld, Annika Metsla, Kaupo Kikkas