fbpx

Jazzkaart tunnustati Euroopa kvaliteedimärgisega

11. juuni 2015

EFFE Eesti Festivalikeskus koostöös Kultuuriministeeriumi ja Euroopa Komisjoni Eesti esindusega andis 9. juunil välja EFFE – Europe for Festivals, Festivals for Europe kvaliteedimärgi Eesti parimatele festivalidele. Kvaliteedimärgi pälvis ka JAZZKAAR. 

 

Kvaliteetmärki annab välja Euroopa Festivalide Assotsiatsioon ja sellega tunnustatakse üle Euroopa parimaid festivale. Selle pälvisid näiteks Euroopa olulisematest muusikafestivalidest EFG London Jazz Festival Inglismaalt, WOMEX – The World Music Expo Saksamaalt, Umeå Jazz Festival Rootsist ja mitmed teised silmapaistvad festivalid. Eestist pälvisid tunnustuse koos Jazzkaarega ka Pimedate Ööde Filmifestival, Disainiöö, Arvamusfestival ja mitmed teised. 

 

Esmakordselt väljavalitud festivalid lisatakse kataloogi, mis on laialdaselt kättesaadav üle Euroopa nii füüsilisel kui digitaalsel kujul. “Festivale esitletakse kataloogis kui oma valdkonna edumeelsemaid Euroopas. Need on väljapaistva kunstilise kvaliteedi ning kogukondlikult määrava tähtsusega sündmused,“ sõnas EFFE Eesti Festivalikeskuse eestvedaja Leelo Lehtla.

 

2016. aasta lõpuni kehtiv kvaliteedimärgis omistati järgnevatele Eesti festivalidele: Arvamusfestival, Birgitta Festival, Disainiöö, Eesti Muusika Päevad, HeadRead, Jazzkaar, JJ-Street Baltic Session, Juu Jääb, Klavessiinifestival, Leigo Järvemuusika, Notafe, Pimedate Ööde Filmifestival, Priit Pärna Animafilmifestival, Prima Vista, Pärnu Filmifestival, Pärnu Muusikafestival Järvi Akadeemia, Rapla kirikumuusika festival, RäimeWest, Seto Folk, Tallinna Kammermuusika Festival, Tallinn Treff Festival, Tartu Tudengipäevad, Viljandi pärimusmuusika festival ja Viru Folk.