Jazzliidu kuues hooaeg algab 4. septembril

24. august 2009

Jazzliidu hooaja avajämmi juhtotsad on Lembit Saarsalu kvarteti käes. Liidu ridadesse oodatakse uusi liikmeid.

Traditsiooniline avajämm 4. septembril teater NO99 väikeses saalis juhatab sisse Eesti Jazzliidu 6. kontserdihooaja. Avajämmi alustab Lembit Saarsalu kvartett.

Kodumaise jazzi tase läheb aasta-aastalt järjest kõrgemaks ning muusika mitmekesisemaks. Ka hooajal 2009-2010 toob Eesti Jazzliit Tallinna, Viljandi, Tartu, Pärnu, Rakvere ja Kuressaare publiku ette Eesti jazzi hetkeseisu kuumimad nimed. Enamik muusikuid, kes lähikuudel Jazzliidu kontsertidel üles astuvad, ei vaja tutvustamist – nende seas on Siim Aimla, Helin-Mari Arder, Kadri Voorand, Marju Kuut, Jaak Sooäär, Tanel Ruben ja paljud teised.

Uut plaati tutvustab Oleg Pissarenko, oma bändiga esineb noor andekas bassist Peedu Kass ja põnevas trioprojektis astub lavale taas ka Brian Melvin.

Möödunud aastal, Jazzliidu juubelihooajal, korraldas Jazzliit Tallinnas, Tartus, Pärnus, Rakveres, Kuressaares ja Viljandis kokku 138 kontserti.

Avajämmi avab saksofonikuningas Lembit Saarsalu oma kvartetiga (Lembit Saarsalu – saksofon, Ain Agan – kitarr, Toivo Unt- kontrabass, Aivar Vassiljev – trummid). Teises pooles on jämm avatud kõigile. Jämm algab kl 21.30.

Instrumendiga varustatud muusikutele on sissepääs tasuta. Piletid Piletimaailmast ja kohapealt 75 krooni, tudengitele 50 krooni, Eesti Jazzliidu liikmetele 30 krooni.

Sel hooajal on uueks Jazzliidu esimeheks Tanel Ruben ning vahetunud on ka NO99 jazzklubi helitehnik, kelleks saab Martin Hein.

Eesti Jazzliit on avatud kõigile jazzifännidele ja muusikutele.
Jazzliidu liikmeks registreerumiseks tuleb saata sooviavaldus margot@estjazz.ee.
Eesti Jazzliidu aastamaks on 120 krooni ja selle saab kanda Eesti Jazzliidu arveldusarvele SEB pangas 10220039603015.

Jazzliidu liikmed saavad hooaja vältel liidu korraldatavatele kontsertidele oluliselt soodsama piletiga. Jazzliitu kuuluvatel muusikutel on võimalik osa saada erinevatest esinemisvõimalustest, mis sünnivad Eesti Jazzliidu ja välismaiste jazziorganisatsioonide koostöös.

Jazzmuusikud ja -ansamblid saavad lisada oma info Eesti Jazzliidu muusikute andmebaasi, mis asub liidu kodulehel. Tutvustus avaldatakse nii eesti kui ka inglise keeles.
Lisateavet saab Eesti Jazzliidu veebilehe toimetajalt Ivo Heinloolt ivoheinloo@gmail.com.

Külastage Eesti Jazzliidu kodulehte, kus on alati värske info kontsertidest ja muudest ettevõtmistest!