fbpx

Jazzmuusika suurim elav legend 3. novembril Tallinnas

28. oktoober 2010

Maailma üks tunnustatumaid jazzpianiste saabub Eestisse oktoobris algava Euroopa turnee “The Imagine Project Tour” raames.

Juba järgmisel kolmapäeval, 3. novembril astub Nokia Kontserdimajas üles jazzilegend HERBIE HANCOCK. Maailma üks tunnustatumaid jazzpianiste saabub Eestisse oktoobris algava Euroopa turnee “The Imagine Project Tour” raames. Hancock ei saa kahjuks turneel kaasata “The Imagine Project” plaadil kaasateinud staare, küll aga on maailmakuulsa jazzpianistiga kaasas vägagi silmapaistev kooslus muusikuid, varasematelgi Hancocki turneedel nähtud suurepärane kitarrist Lionel Louke ja trummar Vinnie Colaiuta. Vokaali osas saab lauljanna Kristina Traini kõrval kuulda ka klahvpillimängija Greg Philliganesi ja noort basskitarristi Tal Wilkenfeldi.

Oma hiilgava karjääri jooksul on Hebrie Hancock võitnud 12 Grammy auhinda, aga ka filmi-Oscari. Herbie Hancock alustas karjääri jazzmuusikas 1960-datel aastatel, mil ta liitus Miles Davise grupiga. Koos anti välja mitu revolutsioonilist plaati, mis mõjutasid tugevalt rock-jazzi arengut ning avardasid jazzi mõistet – akustilise muusika juurest liiguti elektroonilisema muusika poole, lisades rocki ja funki elemente. “Temas on koos kõik eduks vajalikud komponendid – anne, innovatiivsus, energia, vajadus otsida pidevalt midagi uut ja nii ongi tunne, et Hancock ei vanane”, rääkis Eesti jazzlauljatar Hedvig Hanson ning lisas, et Hancock on ka pealekasvava põlvkonna noorte seas on pop ja jazzpianistid toovad eeskujuna tihti just teda. Herbie Hancocki võib pidada üheks mõjukaimaks muusikuks, mitte ainult jazzi, vaid ka r’n’b, funk’i ja pop-muusika vallas. Lisaks virtuooslikule klahvpillide käsitlemisele ja novaatorilikule lähenemisele, on Hancock heliloojana jätnud oma selge ning tugeva jälje jazz ja pop-muusikasse.

Herbie Hancock jätkab publiku rõõmustamist uue oktoobris algava Euroopa kontsertturneega “The Imagine Project Tour”. Herbie Hancocki kontserdil Nokia Kontserdimajas 3. novembril kõlavad “The Imagine Project” albumilt tuttavad lood, aga kindlasti ka varasemad jazzisõpradele tuntud palad. “Hancocki ansambli kontserti tuleb kuulama minna juba seepärast, et saada osa meeletust energiast, mida säravad muusikud iga noodiga pakuvad”, kommenteeris Hedvig Hanson.

Piletid müügil Piletilevis ja Ticketpros.

Kontserdi produtsent on BDG Music.