fbpx

Kontserdikaja: JK: B-Bug pani Amigo seinad värisema

30. aprill 2006

28. aprilli öösel esines jazzpäeva viimase esinejana Café Amigos Kreeka päritolu bänd The B-Bug. Algusega üle poole tunni viivitanud bänd hakkas nobedasti kaotatud aega tasa tegema.

B-Bug alustas kohe intensiivses pealetükkivas vormis, mis vaiksemas variandis võinuks moodustada mõnusa taustamuusika, kuid nüüd lausa vägisi endale tähelepanu sundis pöörama, kirjutab Mari Hiiemäe.

Tantsuline rockilaadse käsitlusega suundumus jäigi püsima. Hoogne raiuv rütm ja selge meloodia muutsid esitatava kergelt päralejõudvaks.

Café Amigo stiil on muudest Jazzkaare kontsertidest erinev ning siia valitud esinejail on lahendada keerukas ülesanne, kuidas ennast kehtestada publiku ees, kes päeva pingete lahendamiseks juba mõnegi klaasikese tõstnud. Puhtalt muusika pärast Amigosse tulnud adekvaatseid kuulajaid näis The B-Bugi kontsertil olevat vähevõitu.

Publiku teadvusse bändi muusika igatahes jõudis. Ühtlane forte kostis läbi kõikide lugude, esitatav muusika oli väsimatult meelelahutuslik ja tempokas. Kuulamisbänd polnud see kindlasti, tugev panus stabiilsele rütmile ässitas tantsu vihtuma ning naudinguhüpnoos oligi kõige tõenäolisemalt saavutatav energilise muusika järgi kaasa mütates.

Jazzile lähendas muusikat saksofoni kasutamine, stiililiselt jäi esitatav pigem pop-rocki ja bluusidemetega seotud funkmuusika kui jazzi piiridesse. Suur osa muusikast tehti basskitarridega, saksofonimängija Sotiris Tatsise roll oli kitarristide rokkimist hooti ilmestada.

Lubatud viited Kreeka muusikale jäid nõrgaks, vähemalt eksootilisema vormi koha pealt. Traditsioonilise rahvamuusika sugemeid igatahes ettevalmistuseta kõrv tajuda ei osanud.

Naisvokalisti Antigone Tsiplakidise mikrofonile näis olevat unustatud võimendus külge panna ning lauljatar jäi pigem visuaalseks efektiks taustatantsijana, kuigi kõige saledama ja nooremana oli ta loomulikult bändile õieks. Vokaalesitus jäi Fotis Tsirigotise kanda.

Optimistlik, eluterve ja kärarikas muusika andis intensiivse tõuke tantsimiseks. Paljud publikust muusikast tiivustatuna seda tõuget ka järgisid.