fbpx

Kontserdikaja: JK: Bonzo puges kuulajate südamesse

28. aprill 2006

27. aprilli hilisõhtul oli BonBon Jazz Lounge tulvil Bonzo ja Tõuni austajatest. Kuulaja ei pidanud pettuma. Loe lähemalt publiku arvamusi.

Neljapäeva hilisõhtul andsid Bonbon Jazz Lounge`is kontserdi Bonzo ja Tõun koos kuueliikmelise Unelmate Orkestriga (Alari Piispea – kontrabass, tuuba; Ahti Bachblum – klaver, harmoonium; Margus Tammemängi – löökpillid, vibrafon; Meelis Unt – saksofonid, klarnet; Tanel Aavakivi – trompet; Lauri Liivak – heli).

Mängiti intelligentset, ent igati arusaadavat ja südamesse pugevat muusikat. Nagu esinejad ise ütlesid, pidid nad õigustama Jazzkaare bukletis antud lubadust, et kuulda saab muusikat seinast seina, folgist ja svingist poprockini, ja see õnnestus neil päris hästi.

Igaks looks loodi justnagu sootuks uus pillikoosseis, mis lõi pidevalt uusi kõlavärve ja helivarjundeid, et Bonzo mahedat ja jõulist häält toetada. Aeg-ajalt andis Bonzo juhtrolli Tõunile, ning siis sai rahvas hoopis teistlaadset nostalgiahõngulist kitarrisaatega muusikat kuulda.

Rahva sekka oli kogunenud hulganisti fänne, kes lugude sõnu vaikselt kaasa teadsid ümiseda ja veel teine sama suur hulk inimesi, kes nendesamade fännide initsatiivil kohale olid tulnud, et Bonzo ja tema orkestriga esmakordselt tutvust teha.

Publikut küsitles Eliis Vennik, Grete Soosalu ja Ivo Heinloo.

Mare (38), koolitaja:”Üldkokkuvõttes meeldis kontsert. Meeldis Bonzo hääl. Esimesed kolm lugu olid nagu uimase võitu, ise oleksin küll mingid muud lood algusesse valinud. Palade järjestus ei olnud kõige paremini läbimõeldud. Osad laulud tuletasid meelde nõukogudeaegset filmimuusikat- eriti tuubapartii ja üldse orkester tekitasid selle tunde.
Meeldis puhkpillimängijad, sümpaatsed mehed, kes olid laval väga meeldivad. Väga tore oli, et pillimehed vahepeal instrumente vahetasid, see tegi asja tunduvalt mitmekesisemaks. Lugu, mida reklaamiti kui kontserdi parimat, oli seda ka tõepoolest. Kitarristi lood meenutasid malevalugusid.”

Viljar (40), tootejuht:”Algusest peale oli kuulda, et Bonzol on meeldivalt sügav hääl, aga alguses nagu tundus, et repertuaar ei võimaldanud tal seda näidata. Lõpus oli juba parem. Oli hea, et ka teine solist vahepeal laulis, see elavdas kontserti mingil määral.”

Katrin (43), insener:”Väga meeldiv kontsert! Kuigi teadsin siia tulles väga vähe, siis see svingilaadne muusika oli täpselt see, mida otsima tulin!”

Liis (26):”Mõnusaid emotsioone tekitas. Ei oskagi esialgu sõnadesse panna. Plaat on mul olemas, aga kodus kuulata on ikka hoopis teine asi. Liveis on palju parem, loomulikult. See oli kõike seda, mida lavalgi öeldi: jazzi, svingi ja muud. Igas loos oli midagi neist elementidest sees. Mulle isiklikult meeldisid väga just venekeelsed lood. Ma olen sellest generatsioonist, kelle poolt ei ole vene keel just väga armastatud nö aga nüüd läbi laulu ja kõige hakkab see nagu jälle tagasi tulema vaikselt.”

Kaisa (28):”Bonzo muusikaga ei olnud ma enne nii kursis. Tulin siia, sest olin tuttavate kaudu kuulnud, et mis see umbes on ja nii teadsin, et mis stiili ta umbes teeb. Selle muusika järgi võiks vabalt niimoodi kaasa õõtsuda, seda ei pruugiks üldse istudes kuulata.”

Roland (19), õpilane:”Kohutavalt hea tundus. Ma olen Bonzo ja Jää-ääre fänn, see mind siia tõigi. Mulle läheb hästi peale, kui laivis on olemas kontrabass. Ja see, et tuuba oli, oli ka väga hea. Tuubat laivis just eriti tihti ei näe.”

Priit Ilves, teleajakirjanik:”Kontsert meeldis väga. Bonzo on suur mees ja teeb ilusat muusikat, südamest. Minu arust on nii, et Bonzo justkui tabas mingi tühja koha. Ta teeb oma asja, mida pole varem tehtud, ja teeb seda väga hästi koos Tõuni ja sõpradega. Neil on hea sõpruskond. Seda, et mehed naudivad, on näha nende nägudest. Ja kui inimesed naudivad seda asja, mis nad teevad, siis tuleb see hästi välja.”

Imre (30), teenindaja:”Positiivne elamus. Bonzo on hea esineja, keda tasub kuulata ja vaadata. Oli tore õhtu.”

Alan (41), raamatupidaja USA-st:”Väga lõbus. Ma ei ole küll eriline muusikaekspert, aga olen Jazzkaarel üht kontserti varem kuulanud. Jazz on väga mitmekesine ja on väga hea, et Jazzkaar seda mitmekesisust demonstreerib ning laseb kuulajal valida suure hulga väga erinevate kontsertide vahel.”

Pille:”Kuigi mõnedki on kahlenud, arvan ma, et Bonzo ja Tõuni muusika ikka on jazz. See on lounge, salongilik, ja BonBoni interjöör oli igati sobilik sellele kontserdile. Seal võiks isegi rohkem jazziüritusi olla.”

Pille:”Kuigi mõnedki on kahlenud, arvan ma, et Bonzo ja Tõuni muusika ikka on jazz. See on lounge, salongilik, ja BonBoni interjöör oli igati sobilik sellele kontserdile. Seal võiks isegi rohkem jazziüritusi olla.”