fbpx

Kontserdikaja: JK: EDBB ja Torsten Goods tegid kuulajad õnnelikuks

23. aprill 2008

Solist Torsten Goods kiitis Estonian Dream Big Bandi ning lasi lavalt lendu mõtte, et ehk tuleb tulevikuski kõne alla EDBB-ga koostöö tegemine.

22. aprill pakkus Vene Teatris põneva bigbändikontserdi. Fookuses olid Estonian Dream Big Band ja iiri-saksa päritolu laulja ning kitarrist Torsten Goods. Goodsi puhul jäi algul mulje, et tegu on järjekordse Michael Buble klooniga, ent kontserdi edenedes ilmnes malbe hoiakuga noormehes ka karedamaid tahke ning lõpus jamesbrownilikult kriiskavas stiilis laulmisega sai ta ka peaaegu päris hästi hakkama. Lisaks mängis Goods muljetavaldavalt väledasti kitarri.

Muusikat jätkus igale maitsele, magusatest ballaadidest bluusi ning biitlite tõlgendusteni. EDBB kõlas Goodsi taustal vägevalt, tunnustada tuleb seda, et väga lühikese ajaga, vaid ühe päevaga, on meie tuntuim džässorkester suutnud uue repertuaari omandada. Estonian Dream Big Bandi kiitis ka Torsten Goods ise ning lasi lavalt lendu mõtte, et ehk tuleb kõne alla tulevikuski EDBB-ga koostöö tegemine.

Oma ja publiku muljed toovad teieni Ivo Heinloo ja Birgit Kastepõld.

Avo (65), muusik: “Päris hea, ei saa nuriseda. Kuulasin rohkem instrumentaalosa, bigbändi. Üldiselt laulis ka Torsten Goods kenasti. Bigbändimuusikat meeldib mulle muidu väga kuulata. Harmoonia oli täiuslik, repertuaar moodne.”

Imre Kose, kokk: “Algul oli tunne, et laval on Frank Sinatra. Vokaal oli uskumatu, meeletult lahe. Väga cool. Mul on tõsiselt hea meel, et tulin täna sellele kontserdile. Ei olnud Torsten Goodsist midagi varem kuulnud, kuigi mulle endale džäss tohutult meeldib. Ta suutis üllatada. Ma usun, et need, kes tulid, said ikka väga suure elamuse. Respekt Anne Ermile, Eesti džässikuningannale!”

Peedu Kass, bassist: “Väga paljutõotav algus oli. Bigbändi-ja dirigenditöö olid väga head. Sümbioos lauljaga oli minu maitse jaoks liiga armas ja ilus ning jäi väga ühetaoliseks. Lõpus tüütas veidi ära. Üldiselt siiski positiivsed elamused.”

Aino Karmo (72), endine laulja: “Mulle kontsert meeldis. Noormees (Torsten Goods – toim) oli armas, seksikas, loomulik ning tore. Hääletämber võib-olla mitte jazzilik. Rohkem meeldis kui ta kitarriga üksipäini oli. Klaver ja natukene teisi pille, mis seal taga olid. Ilus kontsert oli. Oleks võinud pikem olla. Seda võib lõpmatuseni kuulata. Minu lemmikmuusika on jazz ja sellepärast ma siin olengi.”

Romi Hasa (30), kaunis ajakirjanik: “Mina ei teadnud sellest solistist enne midagi, selles mõttes oli huvitav kuulata. Mulle kohati täitsa meeldis, aga ma ei saaks nüüd öelda, et ma täiesti vapustatud oleks või meeletuid ülivõrdeid lausuks… Mulle meeldisid just need Örjan Fahlströmi arranžeeringud ja tema tehtud asjad. Ütleme nii, et selline mõnus suht-koht pretensioonitu kontsert.”

Triinu Jürves (33), kunstnik: “Mulle väga meeldis. Hea oli ka vaadata. Selline voolav muusika. Ütleme nii, et minu jaoks natukene traadibändi kuulamine, aga väga tore ja huvitav oli. Solist jättis mulje.”