fbpx

Kontserdikaja: JK: Gutiérrez & Pardo lõid siirusega

30. aprill 2006

José Luis Gutiérrez & Jorge Pardo 5tet Hispaaniast lõid laupäeval, 29. aprillil Estonia kontserdisaalis boheemliku õhkkonna ja panid publikul jala tooli all tatsuma.

Kontserdi alustuseks panid hispaanlased publiku naerma, avaldamaks tunnustust lavale tulnud muusikutele. Publiku südame võitsid José Luis Gutiérrez & Jorge Pardo koos kaaslastega aga siiruse ning hea kontaktiloomisega. Atmosfäär kontserdisaalis oli kuum ja temperamentne, samas vaba ja boheemlaslik.

Publikuga vestles Karina Vabson.

Irina (45), režisöör-dokumentalist: „Väga head muusikud kõrgemat sorti. Suurepärane oli see, et nemad on ühe taseme muusikud. Olid küll mõned vead, aga üldiselt nad mängivad ühel kõrgel tasemel. See kontsert oli tegelikult minu jaoks üllatus, kuna käisin abikaasaga Dianne Reeves’i kuulamas ning olin natukene temas pettunud. Praegu lähen koju ja ütlen mehele, millest ta ilma on jäänud. Väga autentsed muusikud. Muusika oli selline intelligentse ida moodi. Just seda tahtsin kuulata. Minu meelest, tänane kontsert oli draivi täis.”

Veronika (26), hambaarst: „ Lugesin, et nemad mängivad flamencot, kuid tänane kontsert oli üks suur mix nii klassikalisest kui juudi ja ida muusikast. Tundus, et terve kontsert oli improvisatsioon, et Pardo ja Gutierrez ja ka terve kvintett mängisid nii, nagu nad tundsid, mitte nagu on õpitud.”

Sergo (25): „Mulle meeldis tänane kontsert. On päris raske öelda, mis meeldis rohkem ja mis vähem. Kõik muusikud mängisid omavahel väga harmooniliselt, mulle meeldis heli, aga no jah, see on ju kontserdisaal. Ja mulle meeldisid visualisatsioonid. See oli pigem minu jaoks mitte kontsert, vaid mu elu episood. Elusündmus isegi. Hispaanlased on väga erilised inimesed minu meelest, ja nende muusika on ka väga eriline.”