fbpx

Kontserdikaja: JK: Hanson läks publikule hinge

29. aprill 2006

Kui mitmed senised Jazzkaare kontserdid on rõhunud detsibellide rohkusele, siis Hedvig Hansoni bändi esinemise kohta 27. aprillil Eesti Draamateatri väikeses saalis seda öelda ei saa.

Kui panna kokku Hedvig Hanson oma tuntud headuses, tõeliselt artistliku oleku ja varjundirohke häälega ning Eesti tippdžässmuusikud Tanel Ruben (trummid), Mihkel Mälgand (bass), Andre Maaker (kitarr) ja Mihkel Metsala (trompet), siis saamegi ühe igati mõnusalt veedetud neljapäevaõhtu. Pisut rohkem kui poolteist tundi möödusid suhteliselt rahulikus tempos maheda ja sulni muusika saatel.

Publiku arvamust käisid uurimas Ivo Heinloo ja Mari Hiiemäe.

Helin-Mari Arder, lauljanna: “Mulje on vapustavalt hea, nagu ootasingi. Hedvigil on suurepärane anne laulda mõningaid laule läbi aastate, leides neis kogu aeg midagi uut, tehes uusi seadeid ning laulda sügavalt, sisukalt ja samas väga karismaatiliselt. Bänd oli muidugi ka suurepärane. Hedvig oli särav ja publikulähedane täht seal ees. Kui inimene teeb midagi südamest, siis on see alati tasemel.”

Johanna (15), õpilane: “Väga hea, vabade maneeridega. Väga hea vaadata. Huvitav ja põnev.”

Martin (23) ja Virve (19), tudengid: “Väga huvitav ja väga ruttu sai läbi. Väga kaasatõmbav lavakäitumine. Soe, huvitav hääl. Hea kontsert oli. Tasub kuulama tulla teinekordki. Hanson oma tuntud headuses.”

Ruth (30), kodune: “Mulle on Hedvig Hanson alati meeldinud. Külmajudinad tulevad peale mõnust, kui teda kuulad. Tal on kohutavalt hea hääl. Kontserdil on see isegi parem kui plaadi pealt. Muidu on võimalus plaadi salvestamisel hääl heaks töödelda, aga temal on vist kontserdil hääl veel parem. Mõnus looduslaps. Minu arust oli kõik suurepärane.”

Merike (44): “Kontserdile tulles olin juba veendunud, et saan sellise kaifi, et Reeves jääb varju. Nüüd lähen Reeves´i ka kuulama ja veendun selles. Lähen ja võrdlen! Hedvig on võrratu. Teeb, mida tahab ja tahab, mida teeb. Ta on nii orgaaniline ja vaba, naudib seda, mida ta teeb, naudib seda täiega. Hääl on tal väga nüansirikas. Kõik kokku oli super, parem olla ei saa. Ma olen ülimalt õnnelik, et tulin.”

Mihkel, fotograaf: “Geniaalne nagu alati Hedvig Hansoni poolt. On näha, et seal bändis on kõik professionaalid. Sain täpselt selle, mida ootasin.”