fbpx

Kontserdikaja: JK: Ida ja lääne kohtumisel vallandus positiivne energia

20. aprill 2008

Muusika eksootilisust aitas rõhutada ka päike, mis Niguliste kiriku sooja valgusega üle kallas. Lummav kontsert. Triinu Laan jagab teiega publiku arvamusi.

Pühapäevahommikune Niguliste kirik täitub Peeter Salmela sitra helide ja Brian Melvini trummidega, millele kohe sekundeerivad Arno Kalbuse tablad ja Mart Soo kitarr. Ühel hetkel hakkab Melvin rütmile kergelt hüpnotiseeriva häälega kaasa laulma. Inimhääle ja sitra kõla täiendavad teineteist ning tekib tahtmine silmad sulgeda ja mõtetes Indiasse rännata. Muusika eksootilisust aitab rõhutada ka päike, mis kiriku sooja valgusega üle kallab.

Kui eelmisel õhtul samas kohas kõlanud Vox Clamantise ja Weekend Guitar Trio kontserdil keegi palade vahel ei plaksutanud, siis seekord kipub publik veel enne viimaste nootide hajumist oma tunnustust avaldama ja nii kaovad lugude lõpuhelid käteplaginasse, millest on omamoodi kahju. Igal juhul on tegemist lummava kontserdiga, kus India raga’de rütmid segunevad jazz’i harmooniatega.

Triinu Laan uuris, mis arvab publik:

Tiina Unt (51), nahakunstnik: „Väga meeldis, aga ma oskasin seda oodata ka. Eriti meeldis tablade kõla ja ida-lääne segunemine muusikas. Kaks hindu moodi meest läksid keset kontserti ära, nende jaoks oli vist liiga läänelik. Mulle meeldib džässis just selline rütm ja improvisatsioon.“

Aili (72), endine õpetaja: „Ütleksin, et huvitav kontsert, eksootiline muusika oli väga nauditav kuulata. Teadsime, et tuleme kvartetti kuulama, aga ei teadnud, mis muusika see täpselt on. Pettuma igatahes ei pidanud. Eriti huvitavad olid just need trummid.“

Kadri (32), ostu-müügijuht: „Hästi meeldis. Olen seda muusikat nii palju kuulanud, seega ei olnud mingeid üllatusi, lihtsalt oli mõnus istuda ja kuulata. Hea muusika pühapäeva hommikusse.”

Mihkel (29), arhitekt: „Väga meeldiv kontsert oli. Järgmine kord tuleb rahulikult tagaritta minna ja silmad kinni panna, ei peagi trügima ette. Muusika kõlas väga hästi, akustika oli hea. Olen ise ka Brian Melvini käe all tablasid mängida proovinud, aga mul ei jätkunud jaksu.”

Pühapäev, 20. aprill kell 12.00 Niguliste kirikus
Brian Melvin East-West Quartet

KOOSSEIS:
Brian Melvin – löökpillid
Arno Kalbus – tablad ja löökpillid
Mart Soo – kitarr
Peeter Salmela – sitar