JK: Jazziauhinna saaja Tafenau oli hämmingus

30. aprill 2010

“Uskumatu, et madalat profiili hoides saab kopsakat profiiti lõigata,” imestas Raivo Tafenau Eesti uhkeimat jazziauhinda vastu võttes.

Elioni jazziauhindu jagati tänavu juba neljandat korda. Elioni, Jazzkaare ja Eesti Jazziliidu ühistööna välja töötatud auhind on Eesti mastaabis olulisim, mis jazzikategooriasse kuuluvatele muusikutele osaks võib saada. Varasemad jazziauhinnad on seni pälvinud Jaak Sooäär (2007), Tanel Ruben (2008) ja Siim Aimla (2009).

2010. a jazziauhindade üleandmisest kõneleb jazzkaar.ee veebireporter Mari Hiiemäe.

Raivo Tafenau väljendas auhindade üleandmistseremoonial Vene kultuurikeskuses Elioni jazziauhinna saamise üle siirast heameelt ning väitis, et kuna ta on varasemalt imetlenud nii Sooääre, Rubeni kui Aimla tegusat muusikutööd, siis on tal suur au nüüdsest samasse nimekirja kuuluda. Enda sõnul oli auhinna saamine, mida antakse jazzmuusikutele viimasel kolmel aastal tehtud silmapaistvate saavutuste eest, talle üllatus.

“Enda arust olen ma hoidnud suhteliselt madalat profiili ja ma ei oleks iial osanud arvata, et niimoodi on võimalik lõigata suhteliselt kopsakat profiiti. Loodan, et Elioni liikmed olid oma valikuid tehes ikka täie mõistuse juures,” viskas Tafenau nalja.

Preemia kujutab endast 50 000-kroonist stipendiumit, mille juurde kuulus seekord Tiiu Kirsipuu valmistatud heliplaadikujuline pühendusega taies, JazziMaali võistluse raames valminud Tartu kunstikooli tudengite maal ning võimalus salvestada oma kontsert Eesti Televisoonis.

Lisaks põhiauhinna saajale kuulutati välja jazziauhinna sõsarpreemia – Noore Jazzitalendi auhind, mille saajaks osutus noor bassist Peedu Kass. Varasematel aastatel on sama auhind omistatud Erki Pärnojale (2007), Kadri Voorannale (2008) ja Sofia Rubinale (2009).

Peedu Kass avaldas auhinda vastu võttes tänu oma senistele õpetajatele, kelleta ta ei oleks oma sõnutsi kunagi nii kaugele jõudnud.

Jazziedendaja preemia läks tänavu Narva aktiivsele muusikaõpetajale ning kontserdikorraldajale Boris Paršinile, kes auhinnatseremooniale kohale tulla kahjuks ei saanud. Mullu esmakordselt välja antud auhinna pälvis toona Ain Agan.

Fotogalerii

2010. aasta Elioni Jazziauhindade üleandmistseremoonia
28.04 Vene kultuurikeskuses Dianne Reevesi kontserdi osana.