JK: Jazzimaal: kokkumäng kunstnikega

26. aprill 2010

Noored eelistasid jazzi saatel luua sürreaalsusesse kalduvat abstraktsionistlikku maali.

Saksofonist Siim Aimla juhendamisel pintseldasid pillimehed KuMus pilte ja maalrid-maalijad mängisid akorde. Või oli see vastupidi.

Maali ja jazzi kokkusulatamise sündmusest Kumus räägib Külli Haav.

Ocean`s 4 trupp, kes vist värviplekipelgusest valgeid maalrikombinesoone kandis, esitas värskeid lugusid, nagu Away, Punane, Bunny, F-blues for Hele-Riin. Hiljuti jazziauhinnatud Siim Aimla puhus põnevalt, täis kustumatut energiat, millest ta oma sõnul laval kunagi puudust ei tunne.

Löökpillidel sekundeerisid üksteisele Hele-Riin Uibi vibrafon ja Reigo Ahvena trummid. Ara Yaralyan kontrabassil lisas vaba jazzi improvisatsioonidele lõputuid rütmilisi võimalusi, muusikat ootamatutesse suundadesse tõmmates ja tõugates.

Kunstikoolide-stuudiote esindajad (Pelgulinna gümnaasium, Tartu kunstikool, Sally Stuudio, Kose kunstikool) said samuti väärt lavakogemuse – maalid sündisid kontserdi jooksul ning seega küllaltki lühikese ajaga. Noored eelistasid luua sürreaalsusesse kalduvat abstraktsionistlikku maali, milles leidus vihjeid Chagalli gammale, Picasso sinisele perioodile ja Kandinsky dünaamikale.

JazziMaali sundimatut atmosfääri väljendab hästi kontserdi lõpus publikule tehtud üleskutse tulla maalimist ja mängimist jätkama.

Kumu kontserdisaali õhku jäi hõljuma kirge ja ekspressionismi, akrüülilõhna ja lahtiseid lõppe.

Vaata fotogaleriid valmivatest jazzimaalidest

Pühapäeval, 25.04 kell 14.00 KuMus
JazziMaal & Siim Aimla Ocean`s 4