fbpx

JK: Jazzkaar avas lastele ukse uude maailma

21. aprill 2012

Juba enne Djanzzi ja klounide Piip ja Tuut kontserti oli õhus ootusärevus ja rõõmus kädistamine. Ma pole ammu nii elavaloomulist publikut näinud. Kohale oli tulnud nii palju noori fänne, aga ka nende vanemaid ja vanavanemaid. Imehästi sobis kontserdi kirjeldama ühe ema kontserdieelne kommentaar: „Me ju ei istu.“ Ja kuigi tema võis mõelda midagi muud, oli lavaesine paari esimese looga täitunud tantsu sõna otseses mõttes keerutavatest nooremapoolsetest kontserdikülastajatest.
Ülevaate kontserdist annab JK veebireporter Merli Antsmaa.

Lühikese kontserdi jooksul saime osa toredatest loomalauludest, mille peategelased olid kass, bluusilehm, part, kana ja kärbes. Djanzz ei peljanud publiku sekka tulla ega ka publikut endaga lavale kutsuda. Lastel oli võimalik sadade inimeste ees aidata bändil rütmi sahistada, mis küll loo lõpu poole sai häiritud klounide Piip ja Tuut poolt, kes palusid lastel lava ära koristada, et paar tundi hiljem algavaks Tõnis Mägi kontserdiks kõik korras oleks. Muidugi läks tegevus üle siiski lauluks ja tantsuks.

Kui Djanzz tõi lavale mõnusa õhustiku koos oma loomakeelsete kergete džässilugudega, siis klounid Piip ja Tuut täiendasid lugusid kontserdi eel ja lõpus eestikeelsete naljadega. Ühine muusikaline pala „Põdral maja“ näol sai esitatud nii taani, eesti kui ka pudikeelsena. Peab mainima, et isegi lapsevanemad läksid igasuguste võimlemiste, püstijalu „tsikitsiki-pumm“ ja muude naljadega kaasa. See laupäevane spetsiaalselt lastele mõeldud kontsert oli mõnusalt vaba, emotsioone loomulikult väljatoov keskkond.

Kontserdid Jazzkaarel:
21. aprill kl 12 Merepaviljon, Tallinn
22. aprill kl 16 Tartu Mänguasjamuuseumi Teatri Kodus

 

Ansambel Djanzz koosseis:
Sille Grønberg – vokaal, kitarr
Palle Windfeldt – vokaal, kitarr
Carl Quist Møller – trummid, vokaal, joonistused, “hullused”