fbpx

Kontserdikaja: JK: Juubeli-Jazzkaar startis salsakeerutuste saatel

19. aprill 2009

Hääled publikust: Väga hea, et Rootsimaal tehakse ka niisugust n-ö rütmoskoopilist muusikat. Täiesti õige valik Jazzkaare avamiseks! See bänd on, kui mitte öelda fantastiline, siis täielik fantaasia. Selg sai märjaks tantsitud – enesetunne on lihtsalt suurepärane!

Laupäeval, 18. aprilli õhtul avas Pirita Lillepaviljonis uksed juubeli-Jazzkaar, mille avaesinejaks oli Rootsi ansambel Calle Real, kelle spetsialiteet on kuumad tantsurütmid, eelkõige salsa.

Et eesti rahvas ansambli ees häbisse ei jääks, alustas õhtuprogrammi viieliikmeline salsaõpetajate grupp, mille saatel sai publik soojenduseks salsasammud ja -liigutused endale selgeks teha.

Enda ja publiku muljeid Jazzkaare avapeost-kontserdist vahendavad Birgit Kastepõld, Andra Roosmets ja Anu Baranin.

Kaheteistkümnepealine Calle Real köitis publikut juba siis, kui mehed hakkasid lavale kogunema. Ei tulnud pettuda, juba esimesed helid tõmbasid rahva käima. Pikemal kuulamisel väsitasid need ära – sarnasus muusikapalade vahel oli ilmne, ent tantsimiseks täiesti paslik. Seega võib öelda, et tegemist oli kuulamis-tantsimiskontserdiga, mitte pelgalt ühega neist. Ühelt poolt kaasakiskuvad rütmid just meile tulihingeliselt soojust ja suve ihkavatele põhjamaa inimestele, teisalt publiku reaktsiooni ning oma muusikat nautivad esinejad. Inimesed kiirgasid positiivsust ning keegi ei kurtnud, et kontsert oleks kehv olnud või oleks oodanud midagi paremat. Igati korralik ning lõbus algus suurele juubelile.

Ele, müügitöötaja:
Salsa meeldib mulle tantsuna ning muusikana on ka kütkestav. Calle Realist ei teadnud ma varem midagi. Lihtsalt sõprade kaudu kuulsin, et nad teevad väga hästi originaale järgi ja nüüd olen ma selles täiesti veendunud.
Alguses seisin ma natukene kaugemal, siis ei olnud nende esinemine nii mõjuvõimas, aga lava ees on see täiesti näha, et poistel on funk sees. Nende salsaliigutused olid kirjeldamatud. Nad on ilmselt seda väga kaua harjutanud. Tõesti superhästi tuleb välja. Eriti vaimustunud olen ma nende poiste häälte kokkukõlast, kes taustaks laulsid.

Hille, ametnik:
Kõik oli väga kütkestav ning atraktiivne. Jazzkaare avamise kohta väga viis. Tulin siia kuulutuse peale. Eelnevalt kuulasin internetist Myspace’ist videosid. Oli väärt tulemist kontsert.

Berry, projektijuht:
Täna oli salsa. Loomulikult oli väga hea, olen rahul. Mis eriti meeldis, see on raske küsimus – kõik sobib hästi, see keskkond, bänd ja inimesed, kes lähevad kaasa. Kõik on kui komplekt. Täna on avaüritus. Kuna läheme mitmele kontserdile, siis tulime ka avaüritusele.

Mariliis, lapsega kodune:
Tulin kontserdile, kuna sõbranna ostis pileti. Jäin rahule sellega. Siinne feeling ja sellega kaasnevad emotsioonid on kirjeldamatud. Ansambel oli laval vaba ning esines veenvalt. Teinekordki, kui Calle Real Tallinnas esineb, tuleksin ma kontserdile.

Enn, raamatupidaja:
Väga hea, et Rootsimaal tehakse ka niisugust n-ö rütmoskoopilist muusikat. Lava kiirgas rohkem kui eestlase tuljaku-jalg, mis ei lähe selle rütmiga hästi kaasa. Ma tulin ka ära, jalad on sellest ühekoha peal tammumist natukene pehmeks läinud. Täiesti õige valik Jazzkaare avamiseks. Proua valis kontserdi välja. Meil oli kinkekaardid Piletilevist ning otsustasime need millelegi heale pühendada. Korra proovisime ka salsaga algust teha. Kuu aega käisime Tartus kursustel, aga asi lõppes tupikus. Tuleb uuesti alustada, kui pensioniikka jõuan.

Andre (21), tantsija, tantsukeskuse Casa de Baile üks omanikke ja tantsuõpetaja:
Tantsija vaatenurgast on Calle Real väga hea, üks tunnustatumaid salsabände kogu Euroopas. Nad on käinud esinemas isegi Kuubal ja kuubalased ise on öelnud, et see on väga hea salsabänd – Euroopa bändile on see väga suur tunnustus. See, mida nad suudavad laval teha ja kuidas inimesed käima panna, millise power’iga nad kogu seda asja veavad, see on suurepärane. On olemas palju erinevaid salsastiile ja üks nendest on Kuuba salsa ning just sellise timbamuusika järgi, nagu teeb Calle Real, on seda kõige parem tantsida.

Jüri Kõlvart, klahvpillimängija:
Kui võrralda Calle Real’i ehtsate kuubalastega, siis see on ikka väga, väga, väga hästi tehtud. Suurepärane. Kui poleks päris kuubalasi kõrvale panna, siis oleks väga raske eristada, kas mängivad kuubalased või skandinaavlased. Selge see, skandinaavlaste muusikaline tase on olnud kõrge kogu aeg. Calle Reali on nauditav kuulata, esimesest loost peale sa tunned ennast nagu tõelisel Kuuba üritusel. Eestis ei kuule latiinomuusikat palju ja seda parem on neid siin näha. See bänd on, kui mitte öelda fantastiline, siis täielik fantaasia.

Evelin (29), riigiametnik:
See on selline muusika, mis isegi külma eestlase kuumaks kütab. Eestis sellist ju palju ei näe ega kuule.

Marianne (21):
Väga äge oli. Ma sain sellise hoo sisse siin, et mõtlen, kas lähen afterparty’le edasi, kuigi ma alguses ei plaaninud minna. Nüüd ma vist ikkagi lähen.

Susanna (19), õpilane ja laulja:
Bänd oli väga lahe. Mulle avaldas muljet, kuidas neil kõik tehniliselt toimis, see oli nii kihvt. Muidugi, Rootsi bänd – see tähendab kvaliteeti. Klahvimängija oli nii kihvt, ma pool aega lihtsalt vaatasin teda. Ja loomulikult torud ja kuidas see kõik kokku läks, see oli õudselt lahe.

Tanel Ruben (39), muusik:
Tänane külastus oli pigem meelelahutuslik ja mitte muusikat tagaajav. Tegemist oli väga hea salsabändiga: meeleolukas ning ajaviitmiseks koos jalakeerutamisega täpselt kümnesse. Alati võlub see, kui muusikud esitavad kava peast ja pole laval närtsinud ega tüdinenud – nemad tegid oma asja hästi!

Katrin (35):
See oli just see, mida vajasin: kuumad ladinarütmid talvest räsitud põhjamaa inimesele – super! Pärast tänast kontserti võib suvi koos päikesepaiste ja seiklustega tulla!

Leena, kodune:
Väga meeliülendav kontsert: võluvalt särtsakad ja positiivsed poisid laval, suhtlemas publikuga oma muusika, naeratuste ja kehakeele kaudu! Eriti meeldis see, et esinejate energia kandus publikule edasi! Üle pika aja kodust välja saada ja ühe õhtuga sellist elamust kogeda – täiesti erakordne!

Tõnis, projektijuht:
Tulin vaatama, kuidas Põhjamaa esinejad ladinarütme esitavad ja sain positiivse üllatuse osaliseks! Esinejate oskus oma muusikat publikule edasi anda ja rütmidekeerisesse haarata oli muljetavaldav! Sai endalgi selg märjaks tantsitud – enesetunne on lihtsalt suurepärane!

Margot, spetsialist:
Hästi positiivne süst halli argipäeva õhtusse, mis pärast avalaulu muutus peaaegu sama värvikirevaks kui Rio de Janeiro karnevalipidustused. Tulla, olla ja nautida – selliseid võimalusi tihti ei kohta! Pärast plaadi soetamist olen kindel, et edaspidi on igas mu päevas killukese võrra päikest rohkem!