fbpx

Kontserdikaja: JK: Kadri Voorand – imelise häälega üllataja

19. aprill 2008

Tanel Rubeni kvinteti plaadi esitluse suurima üllatuse valmistas publikule Kadri Voorand, oma hääle ja arenguga. Kuulajate arvamusi jagab Birgit Kastepõld.

Tanel Rubeni kvinteti kontserdi näol Kumus oli tegemist uue plaadi „Kogutud rikkus” esitlusega. Laval kõlasid nii instrumentaalsed lood kui ka laulud. Oma imelise häälega üllatas juba üksjagu tuntust kogunud lauljatar Kadri Voorand, kes, nagu selgub, on ka väga osav laulusõnade kirjutaja.

Õhtu täht oli trummar Tanel Ruben, kes suutis oma osavate trummilöökidega esitada enda väidetavalt keerukamaid kompositsioone. Klaverisoolod tulid Kristjan Randalu osavate näppude alt. Menukad ning löövad saksofonisoolod mängis Raivo Tafenau ning kontrabassi mängis Taavo Remmel.

Publiku arvamusi kogus Birgit Kastepõld.

Piret Rohusaar (46), Eesti jazzmuusikute maalija: „Siin ei oskagi midagi kommenteerida. Eriti meeldis Raivo Tafenau soolo loos „Snake Song”. Kadri Voorand on väga arenenud viimase poole aastaga. Ma nägin teda viimati NO99 klubis. Kõik pillimehed on nii head, et ainult ülivõrret saab kasutada. Väga meeldis ka Tanel Rubeni trummimäng – väga, väga tundlik ja hea minu meelest, aga ta ei üllatanud mind. Teadsin kohe, et ta nii hea on. Kadri üllatas küll täna. Kontsert oli temperamentne ja vahelduv, muutis oma rütmi. Vaheldusrikas – see meeldis mulle. Ei ole kurb ega igav, kogu aeg on üllatusi.“

Leena (30), muusikaõpetaja: „Üllatas, et Eesti jazzmuusika tase on nii professionaalne. See on võib-olla see, mis selle kontserdi juures kõige rohkem meelde jääb. Selline virtuoossus ning oma häälel mängimine ja ma ei arvanud, et see tase nii kõva on. Ma ei ole selline hull kontsertidel käija. Sellele sattusin ka juhuslikult. Lugudest jäi meelde enim „TAK” ja rohkem meeldisid lood, kus solisti ja saksofoni ei olnud. Muidugi meeldisid kogu bändi asjad ka. Lisalugu oli hea.“

Annika Metsala, 2 lapsega kodune: „Väga tore kontsert oli. Ma ei osanud sellest kontserdist üldse midagi oodata. Selles mõttes, et ma ei teadnud palju ja mida nad teevad. Minu arust oli see hästi vahva, vaheldusrikas ja elav. Suurim üllataja oli just laulusolist Kadri Voorand. Sellist tämbrit ja häält üldse Eestimaalt leida on … Väga värvikas ja hea improviseerija! Hästi hea üllatus oli. Teised muusikud – osad on seal vanad meistrid, tuntud oma headuses. Just see laulja oli vinge üllatus. Kontsert andis nii hea laengu.”

Tanel Ruben Quintet 17. aprillil KUMU auditooriumis

Tanel Ruben – trummid
Raivo Tafenau – saksofon, klarnet
Taavo Remmel – bass
Kristjan Randalu – klaver
Kadri Voorand – vokaal