fbpx

Kontserdikaja: JK: Kadri Voorand – täht Eesti muusikataevas

28. aprill 2009

Märt-Matis Lille publiku seas: “See kõik, kuidas bänd koos toimib, eriti veel kui esitatakse sellist keerulisemat laadi jazz’i, sellist asja ikka väga tihti ei kuule. Kõik on koos nii pildis kui ka muusikas, keerulised rütmid ja käigud …” Muljeid kogusid Anu Baranin ja Birgit Kastepõld.

Hubane neljapäeva õhtu NO99 jazzbaaris, mille naelaks imehäälne Kadri Voorand ja Soomest pärit suurepärane saksofonist Jussi Kannaste, esitlemas värskelt ilmunud plaati.

Publiku ja enese muljetest räägivad Anu Baranin ja Birgit Kastepõld.

Anu Baranin:
See on etteaste, mis tulvil siirust, tagasihoidlikke naeratusi, soojust, südamlikkust ja muidugi, taevalikult naudingurohket muusikat. Siin võluvad keerulised, kuid sisukad ja samas nii kerged bändiliikmete soolod kui ka Kadri külmavärinaid tekitavad professionaalsed skättimised, Jussi kõrvupaitavalt pehmekõlaline saksofoni mäng sealjuures kui kirss torditükil.
Olen korduvalt külastanud Kadri Vooranna kontserte ja pole pidanud kunagi pettuma: küll lisanduvad tema muusikasse uued nüansid, muutuvad laulude seaded, mõni laul kõlab uues võtmes või „muudab“ koguni oma algset nime ehk midagi on alati uut ja salapärast, kuid Kadri jääb – mõjudes oma siiruses ja headuses alati nii puhtalt, südamlikult ja värskelt.

Sofia Rubina, laulja:
Ma polnud siiamaani veel ühelegi Kadri kontserdile jõudnud, kuid seda enam olen asjast vaimustuses! Tal on väga võimas ja eriline hääl ning ta kirjutab ju kõik lood ise- väga emotsiooniderohke elamus oli!

Aule, vabatahtlik:
Mulle väga meeldib Kadri Vooranna vokaal, see on imetlusväärne. Ise laulja olla- täiesti hämmastav, kuidas inimene suudab oma häält valitseda, väga lahe! Kadri hääl on nii eriline, teist sellist ei ole, see on juba tohutu eelis! Ma olen kuulnud teda ka enne ja ta on selle ajaga väga palju edasi arenenud- lihtsalt kuulad suu lahti!

Kaire Lõhmus (Vilgats), laulja:
Ma olin väga positiivselt üllatunud: virtuoosne häälekasutus ja muusika – selline läbimõeldud ja originaalne, ta on ju ise kõik komponeerinud! On näha, et ta on oma häält väga hästi treeninud ja palju vaeva näinud – ta tunneb täpselt oma hääle iga oktavit, seega ei tule kunagi mitte midagi üllatusena.
Jussi Kannaste juures meeldis mulle väga saksofoni pehme toon ja tema oskus vaikselt mängida ning muidugi see, kui nad Kadriga kahekesi soolodele tausta laulsid! Terve bänd sulandub Kadriga väga hästi ühte, nad tunnetavad seda muusikat niivõrd hästi ja tulemus oli kuulda – rahvas aplodeeris neile tormiliselt!

Märt-Matis Lille, helilooja:
See on kolmas kord, kui ma teda kuulen, ma juba vana fänn. Nende koostöös esineb selline kindlustunne, mis on märgatavalt arenenud! See kõik, kuidas bänd koos toimib, eriti veel kui esitatakse sellist keerulisemat laadi jazz’i, sellist asja ikka väga tihti ei kuule. Kõik on koos nii pildis kui ka muusikas, need keerulised rütmid ja käigud mängitakse väga puhtalt ja nauditavalt. Tähelepanu ei läinud kordagi lavalt ära ja isegi juttu rääkida ei olnud aega, sest muusikud annavad publikule nii palju energiat ja kogu aeg toimub midagi huvitavat – see on täiesti imetlusväärne!

Tanel Ruben, muusik:
Kadri sel kontserdil ei ole mulle esmakordne. Seda kava on ta ennegi mänginud. See kava, mis kõlas, oli küps – plaat valmis tehtud ja lood ära õpitud. Kõik kõlab rahulikult ja sujuvalt. Kadri on täht Eesti muusikataevas.

Anne, riigiametnik:
Väga super kontsert oli, minu meelest on ta täiesti hea noor laulja eesti jazziringkonnas.

Artur:<br> Ma ei jõudnud end kolme looga häälestada selle muusika lainele, ent viimane lugu oli väga hea.

Kaie, arhitekt:
Lahe fiiling tekkis. Muusika on paslik igasse õhtusse, aga seekord juhtus see olema neljapäeval.

Mirjam:<br> Hea! Ma põhiliselt dzässi kuulamas ei käi, mistõttu see oli elamus omaette. Omakorda andis plusse juurde, et tegemist oli uue plaadi esmaesitlusega.

Rainer, jurist:
Väga rütmiline. Mõtlesin, et eestlased vist on dzässirahvas, sest selline hästi mõnus tunne oli. Mõneti ootamatu, kuna ma pole Kadri Voorandi varem kuulnud, täiesti uus artist minu jaoks. Iga aasta käin Jazzkaarel, aga teda pole ma veel kuulnud.

Kristjan, muusik:
Väga häid muljeid tekitas see kontsert. Ma tean Kadrit mõnda aega ning tean ka seda energiat, mis ta sinna sisse pannud on, naudin lõpptulemust. Üks esimesi tõsiseid vokaaljazzi plaate Eestis.

Ülle, juhiabi:
Kadri Voorandit oleme varasemat kontserti kuulanud, külastanud ja kadrit näinud. Ta läheb aina paremaks nagu vein, mida vanem, seda parem. Oleme tema muusika väga suured austajad.

Dimitri, õpib kontrabassi:
Need lood, mis Kadri tegi, olid väga erilised. Klaveri sissejuhatused ning bassikäigud olid kirja pandud väga hästi ja maitsekalt.

Anu, sekretär:
Vapustav elamus. Olen enne ka Kadrit kuulamas käinud. Tal on alati suur energia, millega ta kannab oma loomingut.
Kohe pärast kontserti ei tahaks väga kiiresti liigutama hakata, tahaks lasta sellel emotsioonil olla, ei tahaks naasta reaalsusesse. Loodan, et ta annab välja veel plaate. Loodan, et ta ei jää ainult Eestisse pidama, et ta läheb ka välismaale. Tal on potentsiaali.

Kadri Voorand feat. Jussi Kannaste
23. aprillil kell 21.30
Teater NO99 Jazziklubi