fbpx

Kontserdikaja: JK: Kalle’s World Tour raputas tantsima

26. aprill 2010

Karsten Mathiesen trummeldas ka hammastel. Improviseerimiseks kasutas ta erinevaid vahendeid, muuhulgas läksid käiku tema enda tennised ja akutrell.

Pühapäeva lõunal pani Karsten Mathiesen oma maailmaturneega “Kalle’s World Tour” Disaini- ja Arhitektuurigalerii tõeliselt oma pilli järgi tantsima. Ta esitas improvisatsioone nii oma maa rahvusviiside kui ka veel saksa, mehhiko ja rumeenia folkmuusika põhjadele lindistatud fonogrammidel. Lisaks trummipulkadele kasutas ta helitekitajateks riidenagi, õhupalli, tooli, kummilooma ja ka plastikust luukere kätt. Peale trummimängumeisterlikkuse oskas ta suurepäraselt kasutada ka häält ja selle ulatust, mis andis ta mängule lisalaengu. „He is hot!“ tunnistas ta, kui korra publiku sekka istus ja oma muusikat nautis.

Publiku arvamusi kontserdi kohta kogusid jazzkaar.ee veebireporterid Janika Niitsoo ja Eila Poom.

Joel, noormees, keda Kalle muusika inspireeris sedavõrd, et ta tantsis publikule:
Väga hea elamus oli. Kui ma teda esimest korda nägin Musumäel esinemas, siis esimene reaktsioon oli see, et siia vaiksesse Eestisse on tulnud keegi välismaalt, kes toob sellist ehedat kunsti või elab enda sisemaailm päriselt välja.
Minu seesmine rõõm sai seetõttu nii suureks, et tahtsin kohe päriselt samastuda sellega. Kuna ma tantsin, siis samastusin tantsimisega. Hästi hea oli ja minu meelest tuleks rohkem selliseid ehedaid muusikuid siia tuua, kes elustaksid Eesti linnapilti.

Triin, emotsionaalne neiu:
Karsten Mathiesen suutis mult pisarad välja meelitada, rõõmupisarad loomulikult. Ma ei oska praegu oma emotsioone sõnadesse panna, aga mulle väga väga meeldis.

Hiie (44):
Sellise päikesepaistelise päeva peale täpselt õige emotsioon. Kelmikas, kevadine ja hästi hästi meeleolukas.

Liis (19), fotograaf:
Kalle oli võimas! Mehel on suurepärane anne kasutada erinevaid põnevaid vahendeid, nagu näiteks õhupall ja akutrell. Tema trummimängus oli näha, et ta oskab seda. Mina sain sellest igatahes meeletu laengu!

Stella-Triin (12), tulevane trummar:
Mulle väga meeldis. Selline põnev elamus oli jälle.

Eila Poom:
See energia, mis Kallelt publikusse kiirgas oli tõsiselt nakatav. Ta ei tundunud nagu staar laval, vaid nagu tavaline inimene, kes püüab muidu tagasihoidlikesse eestlastesse rütmikust süstida, ning see tal ka õnnestus. Ma ei uskunud, et neljandikuga trummipulgast on võimalik mängida, kuid tema suutis ka sellega hakkama saada. Ta on tõesti ühemehebänd, mis suudaks ka suure lava oma etteastega ära täita.

Loore, turundusassistent:
Väga kift oli. Hästi naljakas ja harukordne, nagu iga ta esinemine. Von Krahlis oli täiesti teistmoodi. Kuigi ta esitas natuke midagi sarnast oli see täiesti uue nurga alt. See kuidas ta oskab arvestada, et mis publik on ja mida publik ootab on üllatav. Pühapäevahommikune mõnus energiapomm.

Voldemar (68), pedagoog:
See oli väga ebatraditsiooniline trummimäng. Ei olegi nagu varem näinud, et trummar oma hammastel mängiks. Ta oli küll üksi, aga suutis kogu ruumi ära täita. Väga huvitav oli vaadata.

Virge, finantsnõustaja:
Väga lahe oli. Youtube’st nägin teda enne videost aga mujal Tallinnas näinud ei olnud. Hästi armas selline mõnus vaheldus argipäevale ja hoopis teistmoodi, et nagu ei oodanud seda.

Vaata fotogaleriid