fbpx

Kontserdikaja: JK: Kelli Uustani kontsert – meeleolukas punkt nädalale

21. aprill 2008

Erinevate pillide soolod mõjusid kui kirsid tordil, kirjeldab Birgit Kastepõld Kelli Uustani plaadiesitluskontserdi üllatusi. Publik leidis, et džässipühapäev päädis kontserdi näol täiuslikult.

Jazzkaare esimese pühapäeva Kumus lõpetasid Kelli Uustani ja Aivar Vassiljevi Acoustic Band lauljatari esimese džässiplaadi „Kuni tuul pöördub” esitluskontserdiga. Solist, bänd ja taustalauljad moodustasid terviku, kus kõik oli viimse noodini viimistletud.

Birgit Kastepõld jagab enda ja teistegi kuulajate muljeid.

Kontserdikava oli meeleolukas ning vahelduv. Mõni laul tekitas vajaduse mõelda oma elu üle või süveneda sõnadesse, sest need ütlesid midagi. Kelli sulest pärinenud laulutekstid rääkisid elust – peamiselt tema enda omast, ent küllap võis tema lauludes leida paralleele või lausa samastumist nii mõnigi teine.

Saatebänd oli hästi valitud. Aivar Vassiljevi Acoustic Band ühendas endas professionaalseid muusikuid, kes moodustasid suurepärase terviku. Erinevate pillide soolod – osad neist mõjusid kui kirsid tordil – kitarrisoolod Jorma Puusaagilt, klaverisoolod Ženja Gimerilt, saksofoni- ja klarnetisoolod Meelis Undilt.

Taustavokaalid olid samuti väga head – kiisuhäälne Iiris Vesik, muusikalitäht Nele-Liis Vaiksoo ning Ruth Sotnik.

Kontserdi suurim üllatus oli kindlasti külalissolist Marko Matvere, kes esitas, nagu hetkel väga populaarne, ühe serbohorvaadikeelse laulu. Loomulikult üllatas ka ooperikvartett, mille saatel nii Matvere kui ka Kelli Uustani oma laulu esitasid.

Täiuslik punkt pühapäevale.

Irina (25), veebidisainer: „Mulle meeldis, et oli palju erinevaid muusikuid, kes kõik oma stiilis mängisid. Imeline kontsert oli. Kõik oli suurepärane – sõnad ja muusika.“

Kristjan Salum (30), õpetaja: „Väga hea kontsert. Hea on vahelduseks sellist teistsugust muusikat kuulata. Kõik oli hea – laul, muusika.“

Tiiu (32), Kelli Uustani kooliõde: „Kontsert oli ühe noore tüdruku naiseks sirgumise lugu. Kelliga olen ma Otsa koolis koos läinud ja see, mis oli siis ja mis on praegu, see ongi see, kuidas ühest inimesest, noorest tüdrukust saab naine ning see väljendub ka tema muusikas. See on väga täiuslik. Mulle meeldis kontsert väga: hirmus uhke, hästi kena. Oli äärest ääreni, stiililiselt ja emotsionaalselt.“

Piret Jakobson (32), 2 lapse ema: „Mulle meeldis kogu tervik. Bänd oli väga hea ja külalissolist oli tore. See oli üllatus – ma ei teadnudki, et Marko Matvere on asjasse segatud, ning Kelli on ka väga heas vormis. Taustavokaalid olid väga head. Mulle see meeldis. Kogu ansambel oli väga, väga ilus. Mõnus pühapäevane kontsert.
„Rongid” oli hästi tore ning „Ma olen ju naine” hästi südamlik. Olen seda plaati nii palju kuulanud, et nende lauludega olen nii kursis, et kõik väga meeldivad. See on tõesti hea tervik, ilus ja üldse mitte pikk kontsert. Mõnus punkt pühapäevaõhtusse.“

Kelli Uustani ja Aivar Vassiljevi Acoustic Band
20. aprill KUMU auditoorium

KOOSSEIS:
Kelli Uustani – laul
Iiris Vesik, Ruth Sotnik, Nele-Liis Vaiksoo – taustvokaal
Meelis Unt – saksofon, klarnet
Mihkel Metsala – trompet, flüügelhorn
Jorma Puusaag – kitarr
Ženja Gimer (Soome) – klaver
Ülo Krigul – hammond-orel
Marko Matvere – bändžo
Peedu Kass – kontrabass
Aivar Vassiljev – trummid

Ooperikvartett:
Henno Soode – 1. viiul
Eivin Toodo – 2. viiul
Kerstin Tomson – vioola
Mati Leibak – tšello