fbpx

Kontserdikaja: JK: Kitarrimeistrite soojad mõtisklused Estonia talveaias

28. aprill 2008

Ain Agana ja Teemu Viinikaineni rahulikud ja mõtisklevad meloodiarännakud tekitasid kuulajais soovi rohkemgi kontsertidel käia.

Estonia talveaias pakkusid laupäeval, 26. aprillil kuulajatele õdusa õhtupooliku maheda kitarrimuusika saatel eesti džässkitarristide üks alustalasid Ain Agan ja Soome džässieliiti kuuluv Sibeliuse Akadeemia õppejõud Teemu Viinikainen.

Kuulda sai peamiselt Agana omaloomingut, aga ka eesti rahvamuusika töötlusi ja teiste džässmuusikute loodud instrumentaalpalu. Publik kuulas kahe kitarristi meisterlikku koostööd ja põnevaid improvisatsioone äärmise tähelepanelikkusega, kontserdi lõppedes ei tahtnud tunnustav aplaus vaikida.

Publiku muljeid uuris Marge Lumisalu.

Vanemad daamid Anu keraamik ja Asta teenindustöötaja:”Oleme Jazzkaare kontsertidel enne ka käinud, aga Aganit ja Viinikainenit sattusime kuulama seetõttu, et meile kingiti piletid. Kontsert meeldis väga ja atmosfäär oli ka väga sobiv.”

Katrin (30) tudeng ja Margus (37) ehitaja:”Sattusime sellele kontserdile suhteliselt juhuslikult. Nimelt meie sõber kinkis meile piletid. Meeldis aga väga. Üldse ma olen enne ka kuulanud sellist muusikat, ma ei oskagi seda nii väga džässi alla liigitada, aga mulle tõsiselt meeldib. Interjöör sobis ka väga hästi muusikaga kokku – kõik see avarus ja päikesepaiste laeavadest. Mõte läks kohe liikvele. Järgnevatel aastatel tuleb kindlasti tihedamalt Jazzkaare kontsertidel käia.”

Elme (37) sekretär:”Väga hea kontsert oli! Väga mõnus! Ega ma väga hästi ette ei osanud kujutadagi, et mis kontsert see täpselt on, aga mulle meeldis see mõte, et koos on kaks kitarri. Kontsert vastas aga täiesti minu ootustele, et oli selline mõtisklev ja rahustav. Ja saal sobis muidugi imehästi selle muusikaga kokku. Ma polegi ammu siin Talveaias käinud ja siis mõtlesingi, et saan nö kaks-ühes, et siia kohvikusse tulla ja head muusikat kuulata. Ja õhustik on siin just selline, mis sellise intiimsema muusikaga kokku sobib. Tõesti, hästi lahe kontsert oli! Eile käisin kuulamas Villu Veskit ja see oli ka hästi hea kontsert, olgugi, et seal oli tänasega võrreldes hoopis teistsugune feeling. Ma olen ikka igal aastal Jazzkaarel käinud.”