fbpx

Kontserdikaja: JK: Lembit Saarsalu kvartett oma tuntud headuses

28. aprill 2009

“Tulime nautima meie jazziklassikut Saarsalu ja ta on ikka jätkuvalt tasemel ja meeldib. Nautisime, oleme väga rahul!” Kuulajate muljeid vahendab Andra Roosmets.

25. aprilli õhtul täitis NO99 Jazziklubi punase olemise kvaliteet-jazz’iga Lembit Saarsalu Quartet, milles mängivad mehed – Lembit Saarsalu, Olav Ehala, Toivo Unt ja Aivar Vassiljev – ei vaja jazz’ipublikule pikemat tutvustamist. Kõik kuulama tulnud inimesed tundusid teadvat, et selles kontserdis ei saa pettuda – laval Eesti ühed kõige kogenumad muusikud ning kõlamas tunnustatud autorite suurepärane muusika.

Lembit Saarsalu kui saksofonisti kohta midagi öelda tundub üleliigne. Kes on teda mängimas kuulnud, mõistavad, ja kes pole, peaksid kindlasti mõnele kontserdile minema. Teda nimetatakse Saksofonikuningaks ja ta on selle tiitli täiesti kindlalt ära teeninud.

Peaaegu 45 aastat muusikat teinud meestel jätkus energiat võrratult palju ja publik jäi kontserdiga väga rahule.

Kuulajate vahetuid muljeid küsis Andra Roosmets.

Eha:
Kommentaarid on peaaegu et liigsed. Tulime nautima meie jazziklassikut Saarsalu ja ta on ikka jätkuvalt tasemel ja meeldib. Nautisime, oleme väga rahul.

Ene:
Saarsalu on mulle alati väga meeldinud, sellepärast kontserdile tulingi. Muidugi on mulje väga hea. Ehalast loomulikult ei saa rääkidagi… Nad improviseerivad, see on nii lõpmata huvitav ja tore. Trummar oli samuti hea, kõik muusikud kõrgel tasemel.

Margetta, turist Soomest:
Ma pole jazzmuusika asjatundja, aga kontsert oli väga kena, me nautisime seda väga. Saime kontserdist teada juba Soomes reisiajakirjast, tulime just nüüd sellepärast, et siin käib Jazzkaar.

Andre:
Väga professionaalne. Hea on vaadata ja kuulata muusikuid, kes on muusikat teinud kauem, kui mina elanud. Selline eriline tunne tekib. Kontsert oli väga mõnus, parajalt kiireid lugusid ja aeglasemaid. Palju andsid juurde Saarsalu jutud lugude vahel, aitasid teemasse sisse elada. Suurepärane elamus.