fbpx

Kontserdikaja: JK: Liisi Koikson tutvustas Mitchelli laule

27. aprill 2007

Lõpuloo ajal läksid kõigil meeled härdaks, see oli lihtsalt nii ilus, leiab publik. Arvamusi kogusid Engeli Vennik ja Roosi Keva.

Neljapäeva õhtul kõlas Vene Kultuurikeskuses Liisi Koiksoni esituses peaaegu poolteist tundi kaunilt nukrameelseid ingliskeelseid laule, mille sõnadest luges hoolikal kuulamisel välja palju Joni Mitchelli elust ja mõtetest. Laulude vahele rääkis solist fakte autori eluloost ja käekäigust ning ergutas kuulajaid täiendavat infot otsima. Koiksonit toetas laval saateansambel saksofoni, kitarri, klaveri, bassi ja trummidega ning innustas saalitäis tänulikku publikut, kes kontserdi lõppedes nõudsid aplausiga lisalugu ja jäid elamusega ilmselgelt rahule.

Kuulajate muljed toovad teieni Engeli Vennik ja Roosi Keva.

Mattis (32), personalijuht: „Kui need üksikud heliapsud välja arvata, kõlas kõik justkui lindilt, poleks uskunudki, et siin ja praegu saavutati nii hea kooskõla ja saund.“

Kertu (56), raamatukoguhoidja: „Suurepärane kontsert! Nii Liisi ise kui ka fantastilised pillimehed! Lugude autorist ma enne suurt midagi ei teadnud, ainult nime olin kuulnud, tekkis kohe huvi. Peab internetist lisaks uurima, nagu solist soovitas.“

Lidia (19), üliõpilane: „Mulle tundusid need lood omavahel liiga sarnased, vahepeal oleks ka mõnda tempokamat laulu tahtnud kuulda. Taustabänd õigustas ennast täielikult, saksofoni soolosid nautisin väga.“

Tõnu (46), muusik: „Joni Mitchell kirjutab nii häid laule, et neid ei rikuks vist ükski esitus ära. Ma arvan, et ei liialda öeldes, et lõpuloo ajal läksid kõigil meeled härdaks, see oli lihtsalt nii ilus!“

Mall (33), sotsioloog: „Solisti kohta ütleks ainult positiivseid sõnu, ta oleks justkui lavale sündinud. Rohkem oleks tahtnud kuulda vokaali, mitte niivõrd instrumentaalosasid, see oli ju siiski eelkõige Liisi Koiksoni, mitte tema saateansambli kontsert.“

Aigi (24): ”Hea kontsert oli. Ma pole tavaliselt jazzmuusika kuulaja, aga olen paari lugu Joni Mitchelli repertuaarist varem kuulnud, need olid küll head.”

Marja (21), üliõpilane: ”Heli oli natuke kehva, aga muidu oli väga mõnus. Olen varem ka Liisi Koiksonit kuulamas käinud. Mulle ta väga meeldib ja tänane oli ka tasemel esitus.”

Raimond (25): ”Kontsert jättis väga positiivse mulje. Mulle meeldis Liisi Koiksoni hoiak ja Raun Juurikas, eriti meeldis mulle aga üks ballaad, kus Liisi ja Raun kahekesi koos mängisid.”

Karolin (25): ”Suurepärane, tõesti ilus oli. Lihtne ja armas. Ilusad laulud olid, mille viisi küll hiljem meenutada ei suuda, aga mis siiski jäävad kuidagi hinge ning tekitavad sooja tunde. Kontsert oli sügav, aga samas nii lihtne. Kontserdi lõpus pidi lausa pisaraid tagasi hoidma.”

Kairi (30): ”Ma ei ole eriti suur muusika asjatundja, aga käin iga nädalavahetus NO99 jazziklubis. Mulle väga meeldib live-muusika, aga raadiost või plaadi pealt kuulates ei saa seda fiilingut, mida on võimalik live-kontsertidelt saada. Meeldis, et laulud olid inglise keeles ja esitus hea tasemega.”

Aimi (54), ametnik: ”Kontsert meeldis, eriti lõpuosa. Joni Mitchelli muusika on tõesti väga hea ning Liisi esituses kõlasid Mitchelli lood igati huvitavalt. Eriti sümpatiseerisid laulud, millel oli vaikne taustamuusika, aga ka saatebändiga lood olid head kuulata.”