fbpx

Kontserdikaja: JK: Lindartistid avasid jazzipühapäeva

26. aprill 2010

Sitsikleit-püksid-püksid! Siit-siit ei võta mitte üks pirrutikk! Kris Haamer vahendab pühapäevahommikust Kadrioru-kontserti.

25. aprilli hommikul kell 8 olid Kadrioru parki kogunenud 29 naist, 7 meest, 3 last ja 1 beebi, et kuulata, kuidas seostuvad linnulaul ja jazz.

Peep Veedla tutvustatud esinejate hulka kuulusid kala-, hõbe- ja naerukajakad, koduvarblane, sinikael-part, kodutuvi, hallvares, sinitihane, linavästrik, kuldnokk, musträstas (Sinatra), kuldnokk (jazzilind), hallrästas (laulab lennu pealt), vainurästas (palju dialekte), rohevint (green), metsvint (siit-siit ei võta mitte üks pirrutikk), ohakalind, sinitihane, rasvatihane (sitsikleit-püksid-püksid), punarind, suurnokk-vint, puukoristaja ning kaelustuvi (meigas).

Publiku emotsioonid kogus kokku Kris Haamer.

Merle, kliendihaldur:
Kesklinnas, kodu lähedal, hea tulla. Käin tihti jalutamas, aga pole pooli neid linde märganud. Palju uusi linde siin pargis.

Oliver, bioloogiatudeng:
Tore hommikul pargis ringi käia linde kuulamas. Lemmiklind on kakk. Linnukuulamine sobib Jazzkaarde hästi. Uusi linde ei näinud, laule, mis täna olid, teadsin hästi. Väga hästi sobis just sissejuhatavaks kontserdiks.

Eret, riigitöötaja:
Meeldib linnulaul. Sellepärast tulingi, et laulud selgemaks saada. See oli ootamatu – näha seda kavas. Hea meeldiv üllatus. Peep Veedla sidus selle ilusti Jazzkaarega, linnud kui artistid. Ongi nagu lindude konsert. Nägin esimest korda ohakalindu, keda ei olnud varem pargis kohanud.

Piret, sotsiaaltöötaja:
Hästi tore mõte selline linnulauluekskursioon hommikul. Linnainimesele tore looduslähedane kogemus. Õppisime uusi linde, kõik küll meelde ei jäänud, aga nüüd vaatan kodus linnuraamatut ja kuulan kõrvale plaati. Panen nimed ja näod kokku.

Riina, tõlk ja ajakirjanik:
Väga meeldiv oli. Ekskursiooni juht on hästi tore, muusikainimene ja linnuinimene, põimis neid teemasid omavahel. Võrdles linde ja artiste, rääkis lindudest nagu artistidest. See oli hästi mõnus. Ilm on ilus. Sai lapsega õue tulla, see sobis. Sobitub suurepäraselt Jazzkaare kavasse. Väikese huumoriga.

Mariann, ajalootudeng:
Õppisin täna uut meelt kasutama – muidu on linnud taustal, ei pane tähele.

Epp, arst:
Linnainimesena on Matsalu kaugel. Alati olen tahtnud linnulaule õppida. Jazzkaare kavva sobitub ülihästi.

Vaata ka fotogaleriid