fbpx

Kontserdikaja: JK: Maagiliselt sugestiivne kontsert Mette Juulilt

20. aprill 2008

“Mette Juul on fantastiline publikuga suhtleja – iga hetk jääb mulje, justkui laulaks ta seda kõike just sulle.” Kuulajailt kogusid arvamusi Laura Paju ja Birgit Kastepõld.

Reede õhtul turgutas teater No99 jazziklubi publikut hurmav taanlanna Mette Juul oma trioga. Mulluse Nõmme Jazzi noorte lauljate konkursi võitja näitas tõelist taset.

Nooruke laujatar Mette Juul koos klahvpillimängija Heine Hanseni ja bassisti Petter Eldhiga moodustasid õdusalt intiimse trio. Koos esitasid nad põhiliselt igihaljaid džässistandardeid, sekka folgisugemetega omaloomingut. Kaheosalise kava jooksul suutsid nad No-teatrisse kogunenud rahvahulga kaasa plaksutama ja sõrmi nipsutama panna.

Mette Juuli esituses on igal sõnal eraldi toon ja tähendus. Lauljatar on vaatamata oma noorusele väga küps nii oleku kui ka häälekasutuse poolest. Laval on ta üdini tema ise, rõhutades miimika ja värviküllase häälega eelkõige lugude sõnumit. Samas on ta fantastiline publikuga suhtleja – iga hetk jääb mulje, justkui laulaks ta seda kõike just sulle.
See oli maagiliselt sugestiivne kontsert. Säravale Mette Juulile andsid tuult tiibadesse Hanseni lennukad klaverisoolod ning Eldhi rütmiline bassikarkass. Sügavalt läbitunnetatud emotsioonide ja mõtestatud lugudevalikuga suutsid nad sulatada ka suhteliselt džässivõõra kuulaja südame.

Publikult kogutud ja enda arvamusi jagavad Laura Paju ja Birgit Kastepõld .

Artur (19) ja Jaak (19), õpilased: Esimest korda tegelikult sellisel džässiüritusel ja esimest korda siin jazziklubis. Meile küll väga meeldib.
Artur: „Ma pole küll professionaal, kes ütleks väga palju. Tegutsen rokkmuusika vallas. Aga mulle väga meeldis tegelikult, eriti see bassirütm, mis pidevalt käis edasi-tagasi. Annab hea struktuuri kõikidele nendele lugudele, mis nad teevad. Bassimehel on selline stiil kohe, habe ja, sobib just neile. Ja see laulja – paremat häält üldsegi leida ei saa sellise muusika jaoks. Super, suurepärane!
Jaak: „Ma arvan ka, et sellel lauljal on väga vokaalne hääl, just selline pehme ja mitte liiga pealetükkiv. Mitte liiga intensiivne, vaid parajalt mahe. Tõesti, super elamus.”

Merje Soomest, sotsiaal- ja tervishoiutöötaja: „Laulja on väga hea, ta on šarmantne. Ja mulle meeldib selle kontserdi intiimne atmosfäär. Ma tavaliselt ei kuula jazzmuusikat, kuid täna on see täitsa hea. See on esimene kord, kui ma Jazzkaart külastan, ja peab ütlema, et see on väga hästi organiseeritud festival.”

Kadri, jurist: „Jättis hästi armsa ja sooja mulje. Ühte lisalugu oleks veel tahtnud kuulda, aga kahjuks ei mänginud nad rohkem. Tulin ilma igasuguste eelteadmisteta, aga kontsert mõjus väga positiivselt.”

Kristel, tegeleb koolitusega: „Nii laulja kui ka klaverimängija on väga professionaalsed. Rohkem taani keelt oleks tahtnud kuulda, üks lugu oli ainult taani keeles ja teine rootsi keeles, ülejäänud kõik inglise keeles.”

Avo, insener: „See oli selline valik, et ei saanud väga mööda panna. Tegemist oli ju klassikalise repertuaariga vokaaldžässis. Kui on mõni instrumentaaldžässi kontsert, siis on hästi palju võimalusi, mis võib tulla, sest erinevaid suundi on ju palju. Mul oli hästi palju sõpru ka kaasas ja oleks võinud juhtuda, et neile ei meeldi, sest nad ei ole väga suured džässisõbrad. Selles suhtes oli kindla peale minek. Ma ise kuulan džässi suhteliselt palju ja eelistan just vokaaldžässi. Laulja oli väga hea, ja mul üks sõber arvas, et ta oleks võinud ja isegi ilma tehnilise võimenduseta esineda, oleks välja vedanud küll.”

Erki, pensionär, ja Erli, turundusassistent: „Kõik on hea: lauljatar, pillimehed muusika. Tegemist on hea elavmuusika kooslusega. Tümpsu saab raadiost iga päev kuulata, siin aga rahulikku ja mõnusat muusikat. Mina isiklikult ei ole hull džässifänn, aga lihtsalt, elav muusika annab muusikale hoopis teise väärtuse. Tegin ka pisut kodutööd – kuulasin kodulehelt Mette laule ning leidsin, et täitsa hea on. Ma lähen igasuguste huvitavate ettevõtmistega kaasa. Elav muusika on see, mis haarab.“

Reet, maalija ja õpetaja: „Tore kontsert on. Olen järjest üsna mitmel kontserdil käinud. Mette vokaal on hästi armas. Võrreldes kolmapäeval Estonia kontserdiga, kus Tommy Emmanuel jättis mulje kui professionaalist, siis siin on tunne, et sõbrad musitseerivad. Siin ei ole latt väga kõrgel. Ma naudin seda.“

Peedu Kass seenior, muusiku isa: „Kontserdist olen ma sillas, sest traditsionaalid meeldivad mulle. Nende pärast ma siin olengi. Viimase aja džäss on ründavam ja see mulle nii hästi ei istu. Oma poiss (Peedu Kass juunior, kontrabassist – toim) mängib ka tegelikult, aga tema teeb natukene ägedamat sorti muusikat. Täna on siin liiga palju uusi inimesi millegipärast – põhjuseks vahest Mette Juul. Mulle see muusika väga meeldib. Täitsa see, mida on vaja lõõgastumiseks. Olen päev läbi õunapuid lõiganud, õhtul tulin siia, nüüd läheks tagasi, kui päike paistaks. Olen siit saanud palju positiivset energiat.“