fbpx

Kontserdikaja: JK: Marilyn Mazuri põhjamaiselt karged improvisatsioonid

28. aprill 2009

Mida lugu edasi, seda huvitavamaks muutus muusika, jäädes siiski põhjamaiselt kargeks ja vaoshoituks. Birgit Kastepõld ja Triinu Laan vahendavad publiku muljeid.

Jazzkaare eelviimase päeva avas Taani-Rootsi-Suurbritannia ansambel Marilyn Mazur Celestial Circle Kaarli Kirikus. Mõnus ja hubane kontsert tekitas suurepäraseid ja üllatavaid emotsioone.

Publiku ja enda muljed toovad teieni Birgit Kastepõld ja Triinu Laan.

Birgit Kastepõld:
Müstiline ja karge kastese hommiku tunne valdab, astudes kirikusse, kus kõlavad õrn vokaal ja trummimäng. Samas järgmises loos olid kiired ja vilksad löögid. Marilyn Mazur lisas oma hüpleva oleku ning trummimängu ja emotsioonidega näos kontserdile energiat. Justkui ta ei suudaks pudeliski paigal püsida.

Ansamblis oli rõhk trummidel, teised pillid (kontrabass ja klaver) olid justkui taustaks ja saatjad. Teine, mis meeldis, oli laulja vokaal ning tema oskus sõnade ja häälikutega mängida. Kohati kõlas kajana.
Emotsiooniderikas muusika tekitas tunde, et see on asi, mis tahaks korduvalt kuulata. Hea on kuulata olles massaažis või võõrustades külalisi, sest selles on midagi erinevate muusikastiilide austajaile.

Triinu Laan:
Juba enne kontserdi algust lavale vaadates köitis tähelepanu suur löökriistakomplekt, millel kontserdi käigus Marilyn Mazur ebatraditsioonilisi ja samas mahedaid helisid välja võlus. Kui ka algus natuke aeglane oli, siis mida lugu edasi, seda huvitavamaks ja väljendusrikkamaks muusika muutus, jäädes siiski põhjamaiselt kargeks ja vaoshoituks.

Pensionär:
Huvitav ja omapärane kontsert. Hämmastas, kuidas kõiki neid löökriistu andis valitseda ühel ajal.

Eve Veigel, Kodu ja Aed peatoimetaja:
Ei oska nii öelda, mis selle kontserti juures erilist oli. Ma sain oma meeleolu kätte. Detailidest saab mainda – nad on toredad. Kiriku atmosfäär lisas omalt poolt juurde.

Tarvo, õpilane:
Väga huvitav, ma ise ei käi sellistel kontsertidel. Vanaema võttis kaasa. Kindlasti jääb meelde ja ma tuleksin veel sellisele kontserdile.

Tuuli, laulja:
Mulle väga meeldis. Ma olen ise laulja, mistõttu meeldis mulle väga vokaal ja vokalist. Vokaal oli õrn ja väljapeetud.

Vallo (43):
Alguses ei saanud täpselt aru, mida muusikud meile öelda tahtsid, siis vahepeal läks kontsert käima ja oli päris kuulatav, aga üldiselt jäi see sõnum, mida muusikud meile edastada tahtsid, natuke arusaamatuks. Nii et muljed on sellised kahetised, aga kulutatud ajast ja rahast kahju küll ei ole. Võimalik, et sellist muusikat kuulaks rohkem õhtupoole, mitte keset päeva.

Ketlin (27):
Ei oskagi kohe öelda, kas meeldis või mitte. Tulin siia sellepärast, et Marilyn Mazuri on seostatud Garbareki nimega ja viimane mulle väga meeldib. Tänane kontsert oli selline – omapärane ja Garbarekist kaugel. Ootasin löökpillidelt enamat, kõik need erinevad kõlad olid küll huvitavad, kuid pikapeale hakkasid korduma.

Janek (35):
Mulle meeldis, et selline klassikaline jazz on ühendatud ebatraditsiooniliste pillidega. Ega ei satu just tihti kontserti kuulama, kus vahepeal vaasiga rütmi taotakse. Meeldis muusikute ühine hingamine ja soojus, mis lavalt kumas.

Liina (39):
Tundus nagu Marilyn Mazur oleks mänginud absoluutselt pingutamata, tal püsis naeratus kogu aeg suul ja higitilkagi polnud näol näha. Hästi mõnus kontsert oli, jäin väga rahule. Eriti meeldis laulja hääl. Ning muidugi kõik need erinevad helid, mida Marilyn Mazur oma pillidel kuuldavale tõi.

Marilyn Mazur Celestial Circle laupäeval, 25.04 kl 15.00 Kaarli kirikus

Marilyn Mazur – löökpillid
John Taylor – klaver
Anders Jormin – bass
Helga Jacobsen –tantsija Josefine Cronholm – vokaal