fbpx

Kontserdikaja: JK: Marti Tärn jäi sisult mõtlikuks

02. mai 2010

Marti Tärn koos rahvusvaheliste sõpradega küttis reedel kuumaks NO99 Jazziklubi. Publikule Tärni rahvusvaheline koosseis sobis.

Marti Tärn, kes õpib Rootsi Kuninglikus Muusikaakadeemias, andis Jazzkaare peaaegu et viimasel õhtul Eestis suurepärase kontserdi.

Kuulajate arvamusi kogus jazzkaar.ee noor veebireporter Janika Niitsoo.

Repertuaar koosnes küllaltki erinevatest lugudest. Näiteks lummav ja endasse haarav pala „November“ oli pühendatud muusiku pruudile ning samas tuli esitusele ka rütmikatunnis valminud lugu, milles peitus rohkelt nüansse.

Enamik lugudest jäid siiski rütmilt rahulikuks ja sisult mõtlikuks. Üks element, mis tegi kontserdi unustamatuks oli kindlasti see, et Marti Tärn Group koosnes erinevatelt maadelt pärit inimestest. Trummar Ulrik Ording on pärit Taanist ja vibrafonist Felix Martinz hoopistükkis Austriast. Esinemise elavdamiseks oli kaasa võetud ka Göteborgist pärit saksofonist Nils Berg.

Anne-Maria (29):
Ma ei oska midagi erilist öelda. Minu jaoks on see esimene kord viibida Jazzkaare kontserdil. Muidu oli tore ja meeldiv kogemus. Mulle hakkas igatahes džäss meeldima ja miks mitte alustada sellel teel astumist sellise noore artistiga nagu Marti Tärn.

Kaspar Kalluste (22), löökpillimängija:
Minu arust oli üks paremaid kontserte, mida viimasel ajal on saanud siin Tallinna linnas kuulata. Mulle tohutult meeldis ja väga head muusikud olid. Toredad tuttavad inimesed mängisid väga hästi.

Aveli (22), üliõpilane:
Väga hea kontsert, mulle väga meeldis. Erinevate pillide kõlad, mida pole varem sellises kontekstis kuulnud, jäid kõrvu. Väga uudne ja väga tore.

Kätlin (32), turundusjuht:
Ma just ootasin selles ühissaunas nii kaua, et Marti käest plaadile autogrammi saada. Väga äge oli, aga seal väikeses ruumis oli tohutult palav. Marti on kuidagi nii ammu meelde jäänud, seega oli kohe kindel teadmine, et peab siia tulema. See oli ainus pilet, mille ma kohe alguses ära ostsin. Ma ei osanud oodata, et see bänd nii rahvusvaheline on. Arvasin, et tal on oma sõbrad siit, aga kuna ta õpib Rootsis, siis olid tal oma koolikaaslased hoopis. Kõik oli harmoonias!

Daniel (32), keskastmejuht:
Väga tore oli. Rahulik, hea ja mõnus ning emotsioonid on positiivsed.

30. aprill 2010. NO99 Jazziklubis
Marti Tärn Group feat. Nils Berg
Marti Tärn – kontrabass
Nils Berg – saksofonid, bassklarnet
Daniel Ögren – kitarr
Ulrik Ording – trummid
Felix Martinz – vibrafon