fbpx

Kontserdikaja: JK: Meelis Vind Projekt pakkus süvenemismuusikat

25. aprill 2006

Pühapäeval, 23. aprillil KuMus üles astunud Meelis Vind Projekt pakkus mitmekihilist süvenemismuusikat. Publiku arvamust käis uurimas Mari Hiiemäe.

Pühapäevaõhtuses puhkepäevameeleolus toimunud Meelis Vind Projekti kontsert paiskas õhku hulga lendmõtteid ja assotsiatsioone. Kiirelt vahelduvad heliread toetusid korduvatele motiividele, mis ei lasknud teemadel hajuda. Samas polnud muusika etteaimatav, kõik meloodiakäänakud voolasid ritta mingit sisemist loogikat järgides, millest arusaamiseks pidi kuulajal tahet olema süveneda.

Kalle (26), IT juht: “Unenäolised, videvikulised metsahelid ilusasti kenasti seotuna Meelise klarnetimänguga. Teised muusikud tõid Vindi mängu hästi välja. Nii see oligi üles ehitatud. Kontrabassiosa ehitas täpselt üles selle koha, kus klarnet pidi peale tulema. Või need kriuksuvad kiunatused basskitarriga. Trummirütm ehitas samamoodi üles seda hetke, millal klarnet alustas. Ma olen väga kindel, et nad nii seda plaaninud olidki. Taavo Remmel oli vägevalt aktsioonis seekord.”

Maian Kärmas (28), raadiotoimetaja: “Ma veel seedin seda, see on uus ja värske mulje. See kõik oli hästi mitmetahuline. Kõlapildilt oli oma stiilipiire hästi tajuv. Ta oli väga ilusasti paigutanud ennast, ma ei ütleks isegi mitte raami, vaid paika. Sõnadega täpsustada või lahterdada on seda hästi raske, see vajab seedimist. Kui ma pärast kuulan selle plaadi üle, siis aitab see hinnangut täpsemaks muuta. See on niivõrd nüansirikas muusika, et plaadi pealt tulevad mingid asjad võib-olla isegi puhtamalt välja. Sellel seltskonnal pole ehk olnud väga palju aega just seda kooslust ihuda ja sellevõrra tõusevad otseesituses hoopis teised asjad esile, kõik nüansid tulevad võib-olla pärast plaadi pealt välja.”

Kati (16), õpilane: “Väga meeldis, ei oska niimoodi kirjeldada, lihtsalt meeldis. Bändi koostöö eelkõige.”

Liivi (41), kvaliteedi koordinaator ja Anne (35), müügijuht: “Väga vaimustav, meeldis väga. Hingeliigutav, hinge sisemisi tasandeid raputav muusika. Mulle meeldib, et nad on täiesti virtuoossed muusikud, tehniliselt valdavad väga hästi oma pille. See on võimas. Hea, et Eestis üldse sellist muusikat tehakse. Teadsime, mida kuulama tulime.”

Laur (22),üliõpilane: “Meeldis väga. Huvitav, tundeline ja loominguline muusika.”

Anne (25), jurist: “Väga meeldis, kuigi oli ehk natuke liiga mõtisklev. Sügisene, samas inspireeriv. Harmooniline mäng.”