fbpx

Kontserdikaja: JK: Muusika aitas üle saada keelebarjäärist

23. aprill 2007

Imetlusväärne oli tunneteküllus Agnes Herczku hääles ning Nicola Parovi pillikasutuses. Loe, mida arvas publik.

Kunstide laupäev lõppes NO99 jazziklubis folkloorilembelistele ja romantikutele suunitletud kontserdiga. Muusika, mida ungarlased – Nicola Parov Quartet solisti Agnes Herczkuga – tol õhtul esitlesid, rääkis ühel või teisel moel armastusest.

Kuigi ungari keel kuulub eesti keelega samasse puusse, ei saanud arvatavasti keegi sõnadest aru. Muusika aitas inimestel ära tunda, millest laulud neile pajatasid. Peaaegu enne igat muusikapala rääkis ka Nicola Parov ise, millest järgnev lugu jutustab.

Imetlusväärne oli tunneteküllus Agnes Herczku hääles ning Nicola Parovi pillikasutuses. Kvartett oli lahke, jagades eesti publikuga oma parimad oskusi. Ka publik ei jäänud kitsiks ning kutsus koosseisu kaks korda lavale tagasi.

Publikult kogus arvamusi Katre Kasemägi.

Olger (24): „See, kuidas nad põhiteemasid laulsid, milleks oli armastus ja õnn, folgi ja ka melanhoolsete laulude kaudu, tuli neil hästi välja. Kuna sõnadest aru ei saanud, siis oli pigem muusika see, mis muljet avaldas. Kuigi arvatavasti olid ka sõnad väga ilusad.”

Anneli (27): „Mulle väga meeldib balkani, ungari ja mustlasmuusika. Balkani muusika tekitab alati igatsustunde. Ei oskagi ennast väga väljendada. See on see rahvalaulude mõju… Meeleolu oli tore. Mulle meeldis ka punane valgus laudade kohal. Kõik oli väga salonglik ning kõlas hästi kokku. Kontsert oli puhastav ja lahkun hea meeleoluga.”

Rivo (29), monteerija: „Üldse ei meeldinud, kuna mulle üldiselt ei meeldi folkloor. Tulin kontserdile, kuna arvasin, et see on midagi ägedamat. Aga oli suvaline folk, mis jättis külmaks.”

Ave (17), õpilane: „Kontsert meeldis väga. Tekitas folgitunde üle pika aja. Sellise sooja ja hea. Toredaid jutte rääkis see mees, need olid nagu muinasjutud.”

Tea (56): „Kontsert oli väga meeldiv. Kõigepealt meeldis see, et me tahtsime kuulda ungarlasi ja meile meeldib folkmuusika. See, mida nad esitasid, oli ka väga hea. Kontserte, mida kuulata, on väga palju, kuid selle kontserdi valisime, kuna nad on ungarlased.”

Kersti (25), ametnik ja Kerttu (25), juura: „See oli väga emotsionaalne. Tore ja soe. Muusika tegi heaks ka väike ruum ja vahetu kogemus. Suuremas saalis oleks kõla ära kadunud. Kirglik oli. Enne ei teadnudki nendest midagi.”