fbpx

Kontserdikaja: JK: Nicolle’i ballaadid silitasid publiku nurruma

26. aprill 2007

Michelle Nicolle: Nautisin esinemist tõeliselt. See oli üks erilisemaid kontserte, mis ma olen andnud. Just publik oli nii soe ja positiivne. Arvamusi vahendab Mari Hiiemäe.

Jazzkaare tänavusest kontserdikavast seni kõige romantilisem kontsert – Michelle Nicolle 25. aprillil Vene Draamateatris – teenis publikult tänulikke kiidusõnu. Nicolle’i laule oli kerge kuulata, kuid mitte seepärast, et nad vormilt lihtsad oleksid olnud. Selliseks said nad tänu lauljatari puhtale intonatsioonile ning väga täpsele noodihaaramisele. Kordagi vääratamata kaunistas Nicolle põhimeloodiat keerukate improvisatsioonidega ning pani oma pehme häälekõlaga publiku kuulamismõnust nurruma.

Kuulajatelt kogus arvamusi Mari Hiiemäe.

Liisi (21), arhitektuuriüliõpilane: “Väga vägev emotsioon, ootasin midagi tüüpilisemat ja keskpärasemat, aga see hääl oli nii mõnus, sulnis ja pehme. Nicolle laulis hästi puhtalt ja professionaalselt, see madal hääl oli tal veel eriti mõnus. Ei osanud üldse oodata, et kui ta suu lahti teeb, sealt nii palju selgust tuleb.”

Inge (53), majandusvaldkonna esindaja: “Domineeris hääl, saateansambel oli sellele taustaks ja toetas seda. Midagi ei häirinud. See hääl oli väga erinevate variatsioonidega ja väga kõrge kohati. Mahe ja naiselik. Emotsioon oli mõnus ja hea, midagi hingele. Kergelt vastu võetav, aga mitte sisulises mõttes kerge. Lihtsalt tuled ja istud, ujud lainetel, relax olemine. Väga hea kogemus.”

Tiina Kai (42), personalijuht: “Andis positiivseid elamusi. Laulja oli fantastilise hääleulatusega. Ta võis kiledalt karjuda ja väga madalalt võtta. Silmside oli bändil väga hea.”

Triin (38), illustraator: “Erakordselt positiivne mulje. Tema hääletämber võlus mind täielikult. Lauljatar oli vahetu, mida sellelt austraallaselt oleks ehk oodanudki. Temas puudus täiesti igasugune üleolevus, oma erilisuse tunnetamine. Ta lihtsalt tuli, laulis, ta oli võrratu. Ta nautis seda ise, nautisid tema kaasmuusikud ja publik. Hääl mahe nagu mesi, nagu kõik oleks meega üle ujutatud, nii mahe, nii mahe. Läbini positiivne.”

Triin (35), klaasikunstnik: “Hästi armas kontsert. Nicolle jättis väga sooja ja hella inimese mulje. Tema esinemine tundus nii soe ja tundlik, et raske on leida sõnu selle kirjeldamiseks. See oli hästi hell maailma vastu. Minu maailm läks helgemaks.”

Anne (52), peab internetikohvikut: “Mõnus nagu alati, kui tuled elamust saama ja ei jää sellest ilma. Oleksin tahtnud trummi paremini kuulda, trumm jäeti seekord täiesti varju.. Tore õhtu, mis pani kergelt hõljuma. Ta tegi häälega kõike, mida tahtis ja sai sellega hakkama. See on see, mida ootad ühelt healt jazzilauljalt.”

Helina (45), kunstnik: “Väga meeldiv. Sellist hääleulatust naljalt ei kuule. Kõik noodid olid puhtad, ilusad ja selged. Julge esitus, hingeline, sillerdav. Domineeris hääl, aga see oli ka eesmärk, hea saade oli, toetas piisavalt. Enne teadsin vaid, et ta on laulja ja ta tuleb Austraaliast. Nüüd lähen koju plaati kuulama.”

Lauljanna Michelle Nicolle: “Nautisin esinemist tõeliselt. See oli üks erilisemaid kontserte, mis ma olen andnud. Just publik oli nii soe ja positiivne.”