fbpx

Kontserdikaja: JK: Otsakooli noored avasid Kumus Jazzkaare Kunstide päeva

22. aprill 2007

Jazzkaare Kunstide päev algas hoogsalt Otsakooli bigbändi kontserdiga, mille eel tunnustati ka tublimaid Jazzikuu plakatikonkursil osalejaid. Loe publiku arvamusi.

21. aprill oli Jazzkaarel Kunstide päev. Selle avas keskpäeval Otsakooli Bigband. Publiku seas olid Jazzikuu plakatikonkursi võitjad perekondade ning õpetajatega ja muidu hea muusika austajad.

Otsakooli Bigbandi juhatas Siim Aimla. Kõlasid uued funkylikud arranžeeringud eesti popmuusikast ja ka traditsiooniline bigbändimuusika. Kontserdi avaloo pühendas noortekollektiiv 16aastasele Reili Nõupuule, kes võitis Jazzikuu plakatikonkursi. Hea oli tõdeda, et hoolimata halvast ilmast oli kuulajaid küll.

Publikut küsitles Roosi Keva:

Ülle Lehtmets (47), OÜ Rosiine juhataja:”Kontsert oli väga hea. Mulle tegelikult meeldib jazzmuusika. Eriti meeldis solist Anna Põldvee. Minu jaoks oli see avastus, et meil on väga hea noor jazzlaulja, kellest ma polnud midagi varem kuulnud. Kontserdi iva oligi minu jaoks selles, et kohutavalt hea solist oli ja ma nautisin tema esinemist väga.”

Aap Kaur Suvi (16), õpilane:” Ma ei ole eriti kriitik, aga mulle meeldis. Esimest korda olin jazzikontserdil. Voolavad sissetulekud olid head. Mulle meeldib jazz ja live muusika.”

Meeli Metstak (50), kunstiõpetaja, Tallinna Pääsküla Gümnaasium:”Minule meeldis, kuna nad on noored ja noored mehed olid tugevat energiat täis – powerit oli palju. Akustika oli väga hea ja kontsert sobis sellesse keskonda, selle arhitektuuri keskele.
Just jazzmuusika ja funky mulle meeldis meeletult. Solist oli ka hea, aga igal juhul meeldis mulle, kui kõik mängisid korraga. Jõud ja energia, midagi ei olnud uimast ega võltsi. Seksikas on see muusika ka.”

Joel-Rasmus Remmel (17), muusikaõpilane:” Mulle kontsert meeldis. Oli näha, et on palju harjutatud. Mängides oli hea kokkukõla ja saund oli ka hea.”

Anne Koppel (39), õpetaja, Elva Gümnaasium:” Oi, väga kena oli! Tunne, mis valdab niisugust muusikat kuulates, on väga hea. Otsakooli Bigband jättis hea mulje ja olen ka muidu jazzmuusika kuulaja. Kontserdile tulin, sest minu lapsed osalesid plakatikonkursil.”

Tõnu (46) :”Mulle meeldis sellepärast, et esimest korda kuulsin muusikakooli bigbandi. Kena oli neid noori kuulda. Praegu ei oska midagi enamat lisada.”

Maris (39), õpetaja:”Meeldivaks üllatuseks oli, et lapsi ja noori oli kontserdil palju. Bigbändi muusika kõlas nii värskelt ja energiliselt. Repertuaarivalik meeldis ka – just sellised lood, mida ma muust kontekstist ka ära tundsin. Tundus, et poisid nautisid seda. Anna Põldvee nime kuuleme ilmselt tulevikus palju, ta on tõesti andekas neiu.”

Arvo (35), müügijuht:”Sattusin siia juhuslikult koos pojaga. Tulime näitusi vaatama. Jazzikontsertidel ma tavaliselt ei käi, olen rohkem kunstisõber, aga praegu jäime küll peatuma ja kuulama. Hea, et orkestri juht tutvustas ka lugusid, sest ma ei olnud ühtegi välismaalase nime enne kuulnud, aga nüüd jäi Bob Mintzer ikka meelde. Ega ma muusika esituse kvaliteedi kohta küll õige ütleja pole, aga pikkade juustega lauljatar (Anna Põldvee, toim.) laulis ikka väga hästi seda keerulist muusikat. Ta on ju alles nii noor, aga juba nii huvitava lihvitud häälega. Üks saksofonisoolo jäi ka meelde.”