fbpx

Kontserdikaja: JK: Pikk ja mitmekülgne kontsert Veski-Paredese kvartetilt

26. aprill 2008

Reedeõhtune kontsert NO99 džässiklubis meenutas oma sundimatu õhkkonna poolest hubast jämmsessiooni, kus mängiti bossa nova‘t, sambat ja tangot, kuid mitte ainult. Ivo Heinloo toob teieni publikumuljeid.

Maailmamuusik Villu Veskil on oskus leida ning Eesti publikule tutvustada põnevaid mõttekaaslasi, kellest mõni pärit koguni planeedi teisest otsast. Jazzkaare festivali ajal tegi ta koostööd Argentiina kitarristi Fulvio Paredesiga, kes omale nime teinud nii koduses Lõuna-Ameerikas kui mujalgi. Vaimukas klapp tekkis Argentiina külalisel Villu Veskiga, aga ka Taavo Remmeliga kontrabassil, lisaks oli pundis värske džässiauhinna laureaat, trummar Tanel Ruben. Argentiinapäraste tundeküllaste armastuslaulude esitamisel toetas kvartetti Pirjo Levandi. Reedeõhtune kontsert meenutas oma sundimatu õhkkonna poolest hubast jämmsessiooni, kus mängiti bossa nova‘t, sambat ja tangot, kuid mitte ainult.

Kuulajate arvamusi kogus Ivo Heinloo.

Brian Melvin: “Väga meeldiv kontsert. Kena dünaamika, vaikne, kõik kuulavad üksteist ja teevad head muusikat.”

Jürgen, 40, tegutseb ravimite alal: “Esimene sett meeldis väga. Setting iseenesest, kohavalik ja miljöö toetas seda kontserti. Brasiilia ja Argentiina muusika on üldse mulle meeltmööda, täna kuulasin ka Leny Andradet. Igati positiivne.”

Tõnu Viik, filosoofiaprofessor: “Mulle meeldis esimene pool rohkem kui teine. Tanel Rubenil õnnestub niisugune rütm kehtestada, mis ei jäta publikut kuni järgmise hommikuni rahule. Veski oli hea nagu alati. Me oleme siin Eestis päris õnnelikud oma džässiga, meil on väga head tegijad, kellest mõned astuvad küll harva üles. Kohati nad hajusid, justkui igaüks oleks mänginud oma asja, kohati sulandusid. Ka see oli nauditav.”

Kairi, tootmise valdkond: “Fulviol oli nii ilus hääl. Mulle meeldib Ladina-Ameerika muusika. Hispaania keelt ise ei räägi, aga Pirjo suutis sõnumi emotsioonidega edasi anda.”