fbpx

Kontserdikaja: JK: Põletavalt kirglik viiulimuusika Kumus

22. aprill 2009

Kaks pealtnäha tagasihoidlikku meest võlusid oma pillidest välja emotsionaalse nootide kaskaadi, kus kahekõne muutus kahevõitluseks, taandudes taas dialoogiks.

Esmaspäeva õhtul täitis kuulajate meeli Felix Lajkó intensiivne viiulimäng, talle sekundeeris vioolal Antal Brasnyo. Kuumaks köetud saalis kuulasid inimesed hinge kinni pidades, kuidas kaks pealtnäha tagasihoidlikku meest võlusid oma pillidest välja emotsionaalse nootide kaskaadi, kus kahekõne muutus kahevõitluseks, taandudes taas dialoogiks. Kontserdi märksõnadeks võib pidada ülimat keskendumist ja muusika intensiivsust.

Kontserdimuljeid vahendab Triinu Laan.

Ines (28):
Ma olen eluaeg arvanud, et mulle viiul ei meeldi ja pean tunnistama, et ma eksisin. See, mis seal laval toimus, oli võrratu. Poolteist tundi möödusid kui võluväel. See, kuidas nad viiulit mängisid, oli täiesti hullumeelne, külmavärinad tulid peale.

Priit (37):
Ei noh, algus oli paljutõotav, aga mida edasi, seda igavamaks läks. See, kuidas vioolamees tegi meloodiatest muudkui copy-paste, see hakkas juba ära tüütama. Liiga ühetooniline ja tavaline oli kogu see viiulimäng. Kuigi, peab tunnistama, et Lajkó ise valdas tehnikat suurepäraselt.

Kati (21):
Ma ootasin midagi mustlasmuusika taoliselt pöörast helidekeerist, aga sain rahuliku ja kammerliku kontserdi. Natuke rohkem särtsu oleks tahtnud. Vahva oli igatahes, olen isegi viiulit õppinud ja ei saanud silmi ära meeste kätetöölt. Kuidas Félix Lajkó niimoodi mängida suudab, jääb mulle küll arusaamatuks.

Anne (47):
Minule kohe väga meeldis. Alguses mõtlesin küll, et see ei ole päris minu muusika, aga see viiulimäng haaras mind täiesti endasse. Nii elav ja siiras tundus see kõik. Tuletas meelde paari suve tagust Ungari-reisi. Mul on väga hea meel, et otsustasin sellele kontserdile tulla ega ma ju täpselt ei teadnud, mis mind ees ootab.

Rein (53):
Tulin täiesti teadlikult Lajkód kuulama, olen tema musitseerimist varem plaatidelt kuulanud. Félix Lajkó muusikas ei ole nootidel tähtsust, tema improviseerimisoskus oli lausa nauditav. Oli tunda, et muusika tuleb otse mehe südamest. Ja Antal Brasnyo sobis ta partneriks väga hästi, jälgis Lajkó motiive ja oskas neile vastata.

Félix Lajkó Duo 20. aprillil kell 20.30 Kumu auditooriumis.