fbpx

JK: Nõiduse kütkes rännak Pascal Schumacher Trioga

28. aprill 2012

Pascal Schumacher Trio kontserdi alguseks reede hilisõhtul oli NO99 Jazziklubi tihedalt inimestega täitunud. Hõivatud olid kõik lauad, klubisse suunduvad trepiastmed, kasutusele sai võetud kõikvõimalikud lisatoolid ning need, kes sobivat istekohta ei leidnud, ei pidanud paljuks ka püsti seista.

 

Džässiklubis toimunust teeb ülevaate JK veebireporter Kristina Pärtelpoeg.

Lavalt kõlasid nii mahedad kui ka rütmikad helid, mida kattis kogu kontserdi vältel salapära õrn loor. Pascal Schumacheri vibrafoni muinasjutuline ja ebatavaline kõla trummide ja kontrabassi saatel kutsusid kaasa justkui rännakule, mille sihtkoha ja peakangelase valiku jätsid muusikud kuulaja enda otsustada.

 

Trio mängis lugusid nii koosseisu tegutsemise algaastatest kui ka hilisemast repertuaarist, kuid kõlasid ka grupi kaks uhiuut kompositsiooni tuntud Brasiilia heliloojalt Milton Nascimento kirjutatud lugudest. Uue loo keskel kadusid grupi trummaril, Jens Düppelil, äkitsi sõrmede vahelt trummipulgad ning neid asendasid värvilised kilekotid, millega artist osavasti sahisevaid helisid välja võlus.

 

Vibrafon püüdis kuulaja pilku otsekui hüpnotiseeritult, sellest paiskuvaid maagilisi helisid sügavamalt hoomata lastes. Äkitselt äratas sellest lummast aga mängu katkemine – vibrafonivirtuoos asus trumme ja kontrabassi saatma käteplaksudega.

 

Loo Sydney tänavatel ära eksinud noorest belglasest, kes otsib oma unelmate naist, juhatas sisse autor ise, Cristophe Devisscher, kontrabassil. Kas otsingud õnnestusid, jätsid muusikud publiku otsustada.

 

Publikul õnnestus triolt võimsa aplausiga välja meelitada ka lisalugu. Selleks sai „Los Dos Lorettas“ albumilt „Personal Legend“, mis tõi grupile ka Belgia mainekama džässiauhinna Kuldse Django (Django d’Or). Lõõgastav ja pingevaba lugu, nii nagu Pascal Schumacheri trio end ka siin Tallinnas ja NO99 Jazziklubi publiku ees näis tundvat. Hubase õhkkonna loomisele aitas kaasa Pascal Schumacheri soe ja humoorikas suhtlus publikuga.

 

Imeilus elamus, mõnusad ja mahedad helid segatud jõuliste rütmidega. Rännak läbi kauni  muinasjutu, mis haaras kuulaja endasse, pannes peale nõiduse, millest ka kontserdi lõppedes polnud võimalust ega ka soovi vabaneda.

 

 

Teater No99 Jazziklubi, 27. aprill, kell 22.00

Pascal Schumacher Trio

Pascal Schumacher – vibrafon

Cristophe Devisscher – kontrabass

Jens Düppe – trummid