fbpx

Kontserdikaja: JK: Rahu ja tasakaalustamatuse keskel Tok Tok Toki kuulates

24. aprill 2009

Intiimselt hubane nagu sume suveöö, gruuviv ja kaasakiskuvalt tantsuline. Tahaks toolist tõusta ning tantsida, sest muusika on selleks kõik tingimused loonud.

Kolmapäeval, 22. aprillil kl 21 mängis Vene kultuurikeskuses Saksamaa ansambel Tok Tok Tok, pakkudes kuulajaile souli, jazzi ja natukene bossanoovat.

Publiku muljeid edastavad Anu Baranin, Birgit Kastepõld ja Ivo Heinloo.

Anu: Tok Tok Tok – see on muusika, mis kannab endas soojust ja siiraid tundeid, naudingut ja hinge, kord intiimselt hubane nagu sume suveöö, siis jällegi gruuviv ja kaasakiskuvalt tantsuline. Alguses ehk olid esinejad natuke tagasihoidlikud ja ega meie, eestlasedki, väga oma emotsioone välja näidanud, mis lavalolijatele toetavalt mõjuksid, aga iga järgneva looga saavutati publikuga soe ja siiras vahetu kontakt.

Hästi nauditav oli saksofonist-kitarristi Morten Kleini ja laulja Tokunbo Akinro koosmusitseerimine: Morteni ennastunustavad soolod ning Tokunbo soe ja mahe hääl võlusid mind esmapilgult, haarates täielikult imeliste heli- ja rütmidemaailma! Kuigi kontsert toimus seisukohtade asemel istudes, ei keelanud see nautimast ja kaasa elamast!

Birgit: Lavale tuleb kolm meest – trummar, basskitarrist ja klahvpillimängija. Viimase hoiakust on aru saada, et tegemist on pimeda muusikuga. Juba sellel hetkel on võimalik aduda, et kontsert tõotab tulla muljeterikas. Kui lisanduvad laulja ja saksofon, siis on kindel, et seda kontserti külastada pole ajaraiskamine. Kontserdi edenedes hakkab jalg tatsuma, käed plaksutama ning mõistuses tekib ahistatuse tunne. Tahaks siit toolist tõusta ning tantsida, sest muusika on selleks kõik tingimused loonud. Lisaks veel laval, ansambli selja taga heljuv ööklubisuits. Ansambli solistki esitas üleskutse tantsima, millele reageeris mitmeidki inimesi. Kontsert kätkes endas huumorit, siirust, rahu ja palju muud, olles voolav ja elav.

Ivo: Saksa bändil Tok Tok Tok on olemas kõik, et saalitäis inimesi absoluutselt pöördesse viia: mürisev ja sõna otseses mõttes kopsu üle maksa ajav bass, nakkav biit, lõbusalt energiline saksofonimängija ja sensuaalne lauljanna. Ainus, mida ette heita võiks, on see, et kontsert mõnes vabama ja tantsulisema õhkkonnaga paigas, näiteks Rock Cafes ei toimunud.

Anna, laulja:
Hea meelelahutus oli, aga tegelikult ei jõudnud kohale selline muusika, natukene klišeerikas minule. Ilmselt oleks natukene parem olnud, kui esituskoht olnuks teine, näiteks klubi või miski selline. Siin oli balanss oli paigast ära.

Liisa, üliõpilane:
Väga lahe oli. Tegin natukene sohki kuulasin ette nende loomingut. Tulin siia kerge positiivse eelsuunitlusega. Väga lahe oli ning saksofoni mängija oli meister. Mulle väga meeldisid pillisoolod. Teadsin, et lauljal on fantastiline hääl. Tema ümber on väga head live esinejad. Hea akustika ning paraja suurusega saal.

Gunnar, ajakirjanik
Ma olen sõnatu. Laulja oli väga hää, tema hoiak ja tantsimine. Bänd oli ka väga hea. Nad klappisid omavahel hästi.

Annely, administraator:
Minule oli kõige tähtsam, et ma sain oma lemmiklaulu „50 ways to leave your lover“ kätte. Mina isilikult tean ansamblit Tok Tok Tok aastaid, kuna minul endal oli kunagi muusikapood. Nende plaadid olid edukad. Super kontsert. Ma loodan, et nad tulevad Eestisse tagasi. Loodan kogu südamest. Ma ei pettunud. Hetkel lähen nende autogrammi kõsima. Nad kõlasid nagu plaadi peal. See meeldis mulle väga.

Arvo:
Ansambli muusikastiil oli minu lemmik. Arvasin, et see on dzässilikum, aga tegelikult soul. Muljed on suurepärased. Üllatus on suur, et nende tase on ikka väga kõrge.

Urmas:
Laulja hääl oli juba eriline. Klahvimängija oli ka väga eriline, üldse oli kogu kontsert eriline. Klahvpillimängija andis tõelise elamuse. Toolid tundusid väga ahistavad, kontsert oleks pakkunud suuremat üllatust, kuid toolid hoidsid kinni.

Kontserdikülastaja:
Kohutavalt meeldis ja ma loodan neid Eestis veelkord näha. Minu pahast tujust enne on saanud hea tuju.

Andreas, muusika levitaja:
Väga meeldis, kuigi ma ise seda žanrit väga ei kuulagi. Liveesinemine, see power, mis selle juures oli, väga meeldis. Minu ootused kontserdi osas said ületatud.

Sirje, Maret ja Rena (kontserdikülastajad Haapsalust):
Saksimängija oli super! Ehtne muusika, mida iga päev ei kuule, see ei ole müügimuusika, pigem inimeselt inimesele! Hästi tantsuline, täielik energialaeng. Laulja (Tokunbo Akinro) tämber oli väga hea! Näha oli, et esinejatel oli natuke ebamugav istuvas saalis laulda, aga nad tulid sellest suurepäraselt välja!

Martina (kontserdikülastaja Haapsalust):
Eile või üleeile sattusin kuulama seda esitajat ja avastasin, et nii hea, pärast seda tõmbasin kohe kõik plaadid omale arvutisse. Ma tantsisin rõdul vahekäigus (esinejatele ei jäänud see märkamatuks), ei häirinud, et inimesed otsustasid kontserdil istuda! Tok Tok Tok oli seda väärt, et kogu rahvas oleks lõpuks püsti tõusnud ja kaasa elanud!

Margit (riigiametnik):
Kuigi me istusime kaugel rõdul, meeldis kontsert väga. Eriti meeldis esiduo omavaheline soe klapp. Imetlusväärne oli ka pime klahvpillimängija! Õnnestus saada ka nende plaat- tahaks, et täna tekkinud tundeid jätkuks kauemaks, praegu on küll väga hea olla!

Henrik Roonemaa (ajakirja Digi peatoimetaja):
Üks sõber andis mulle plaadi ja ütles, et väga hea on – plaati pole ma küll siiamaani kuulanud. Kohati oli vägev: mulle meeldis see saksa masinavärk, väga mõnus ja täpne- just need kohad, kus see masin töötas, olid vägevad! Sound oleks natuke pehmem võinud olla! Eriti meeldis aga see beatbox’iga lugu.

Jason, 26, Kanada veebidisainer:
Mulle väga meeldis. Tavaliselt ma džässkontsertidel ei käi, ent täna oli lõbus. Neil oli suurepärane show. Nägin, et nad mängivad Talllinnas ja mõtlesin tulla kuulama, kuna teadsin bändi nime, ent mitte nende muusikat. Viibin Tallinnas vaid kaks päeva.

Greg, 26, Eestis õppiv Prantsuse tudeng:
Üllatav. Ei olnud ju tegu ainult džässi, vaid ka souli ja funkiga. Uus kogemus minu jaoks.