fbpx

Kontserdikaja: JK: Samethäälne Margus Vaher võlus kuulajaid

22. aprill 2009

Margus poeb oma muusikaga niimoodi hinge, et ei saa arugi, kui oled täiesti tema lummuses. Publiku muljeid kogus Triinu Laan.

Pühapäeva õhtupoolikul lummas Niguliste kirikus kuulajaid Margus Vaheri Trio. Lisaks samethäälsele Vaherile musitseerisid kiriku võlvide all saksofonist Robert Sikk ja kitarrist Martin Matile koos külalisesineja Kreet Stubendergiga.

Publiku ja enda kontserdimuljed toob teieni Triinu Laan.

Eesti kontserdikülastajale isegi pisut harjumatult suhtles Margus Vaher laulude vahel intensiivselt publikuga, luues nii hubase ja sundimatu õhkkonna. Natukene häiris alguses kirikus kõlav kaja, kuid kontserdi edenedes võttis kõrv ka selle omaks. Tore oli kuulata kontserdil viisistatud Eesti luuleklassikat, samas mõjusid kõlanud meloodiad pikapeale küllaltki ühetooniliselt. Samas, nagu Margus Vaher tõdes, saigi kiriku akustikat arvestades ainult ballaaditaolisi lugusid mängida.

Elle (53):
Väga suurepärased muljed on. See oli soe ja südamest tehtud etendus. Lugesin Jazzkaare kava ja sealt valisin selle kontserdi välja ja siis käisin mitu korda Piletilevist seda otsimas ja mulle öeldi, et Margus Vaheril üldse Tallinnas kontserti ei ole, aga siis tuli välja, et see on muuseumipiletiga ainult. Nii et mul oli kindel plaan siia tulla, aga piletitega oli natuke nalja.

Anne (57):
Mina tunnen seda noort neiut, kes laulis, aga ma olen esimest korda sellisel kontserdil. Margus Vaherit olen muidugi televisioonis näinud. Need Eesti laulud olid väga ilusad. Eks see kaja natukene seda juttu segas, aga muusikat ei seganud. Ega see akustika ei olnudki selleks mõeldud.

Mirjam (27):
Mulle meeldib Margus. Esimest korda nägin teda “Kahes taktis” ja siis ta avaldas väga head muljet. Otsisin kodulehelt, millal ta esineb ja tulin kohale. Väga jäin rahule, ostsin ta plaadi ka siit. Alguses kaja natuke segas, aga kuidagi kadus see kaja ära, ma ei tea, kas hakkasin tajuma paremini. Kindlasti oleks mõnes vähem kajavas kohas ehk paremini mõjunud, aga sellest hoolimata väga meeldis.

Riina (21):
Margusel on suurepärane ja mahe hääl, lihtsalt sõnatuks võtab. Ta laulab nii siiralt, et paneb ennastki samamoodi tundma kui tema lauludes. Ta võiks palju, palju rohkem kontserte anda. Ta poeb oma muusikaga niimoodi su hinge, et ei saa arugi, kui oled täiesti tema lummuses.

Jüri (35):
Eestis on vähe nii isikupäraseid lauljaid kui Margus Vaher. Olen jälginud ta arengut alates saatest “Kaks takti ette” ja kuigi ta oli juba siis väga heal tasemel laulja, on ta nüüd veelgi paremaks läinud. Tema esituses kõlavad Alenderi laulud värskelt ja omapäraselt ja ma olen ometigi Alenderi väga suur austaja. Vaheri enda lood on sellised lihtsad, aga ikkagi puudutavad südant.

Liisa (35):
Margus Vaher on kui kameeleon, ta suudab kõik laulud enda omaks laulda. Tal on väga lummav hääl, mida ei suutnud kiriku akustikagi tappa. Kuigi, ma oleksin tahtnud teda ilma võimenduseta kuulata. Mingi eriline sära on selles mehes.