fbpx

Kontserdikaja: JK: TH8 prantslaslik palagan naerutas publikut

22. aprill 2008

Vojislav Pantic: “Tüüpiliselt prantslaslik. Prantslased eksperimenteerivad palju, teatraalsus on neil veres. Kui asi oleks ainult show’st koosnenud, oleks läinud igavaks. Ent ka kompositsioonid olid huvitavad.”

TH8 esmaspäevane kontsert KUMU-s oli mõeldud neile, kes elu liiga tõsiselt ei võta. Heli võib tekitada mis tahes moel ja löökpillidena kasutada mis tahes esemeid – umbes selline võis olla lõbusate prantslaste sõnum Jazzkaare publikule. Neid vaadates ja kuulates oli raske hoida end spontaalselt naerma puhkemast.

Publikut küsitlesid Ivo Heinloo ja Ester Eggert.

Tanel Ruben, trummar: “See oli muusika, mis ühendas aafrika rütme, prantsuse huumorit, tsirkust, avangardi ja klassikalist muusikat. Fiiling oli hea. Vahepeal oli momente, kus võinuks tekkida tüdimus, kuid nad olid seda ette näinud ja vürtsitasid kontserti tõeliste tsirkusenumbritega.”

Jana, laste muusikaõpetaja: “Minule isiklikult kõik, mis puutub rütmidesse, meeldib tohutult. Ebatavalised asjad, näiteks mänguasjade kasutamine ja muu taoline, mida siin näha oli, veel eriti. Meeldiv, et on tehtud kontsert, kuhu saab väikesed lapsed kaasa võtta. Vanematel on kuulamisrõõmu ning lastel vaatamisrõõmu, võib-olla ka äratundmist mõnest mänguasjast. Mina muusikaõpetajana sain kuhjaga ideid, mida saab kasutada igapäevases töös.”

Regina, õpilane: “Erinevate löökpillide kasutamine ja kokkumäng oli hästi põnev. Tahaks sellist asja teinekordki kuulata. Seda muusikat ei saa plaadi peale panna, seda peab laivis kuulma.”

Sven (39), õpetaja: “Tulin kiirustades ja napilt jõudsin. Improvisatsioon näiteks meeldis, see, et nad end lõbusalt ülal pidasid ning vahetult mõjusid.”

Vojislav Pantic, Belgradi džässifestivali korraldaja: “Tüüpiliselt prantslaslik. Prantslased eksperimenteerivad palju, teatraalsus on neil veres. Kui asi oleks ainult show’st koosnenud, oleks läinud väga igavaks. Ent ka kompositsioonid olid huvitavad. Ootan põnevusega, mida prantslastelt järgmistel aastatel oodata on, nad suudavad alati üllatada.”

Markus (27), asjaajaja: „Hästi lahedad ja mitmekesised rütmid olid. Mulle meeldivad prantslased muusikutena üldse väga. Nad on alati humoorikad. Võib-olla kohati isegi pakutakse üle. Aga täna oli kõik küll viimasepeal. Eriti hästi kõlas kastrulitel mängitud valss.“

Tiina, koduperenaine: „Hea on, et muusika ei pea alati tõsine olema. Aga samas see bänd oli ikka tasemel. Arranžeeringud olid vinged. Ega ma täpselt ei teagi, mis mulle just nende puhul meeldis. Kuidagi kõlapilt ja meeldivad persoonid ja kõik see kokku.“

Helen (51), ametnik: „Minu jaoks oli kõike natukene liiga palju. Ilmselt ma lihtsalt ei oska sellist löökpillide laviini hinnata. Aga mõned lood ikka meeldisid ka. Sellised kaasakiskuvamad.“