fbpx

Kontserdikaja: JK: The Bad Plus lõi sarkasmiga

24. aprill 2006

Irooniline trio Bad Plus musitseeris nõnda, et publik kargas kontserdi lõppedes toolidelt püsti ja nõudis lisa. Loe, kuidas kuulajate emotsioonide sõnades kõlavad.

Kui oleks vaja murda Rock Cafe vaba miljöö ning muuta see natuke ametlikumaks, siis tehakse selline trikk, kuhu kuuluvad saja toolid. Eile, 23. aprillil, oli Rock Cafe põrand toolidega kaetud ning atmosfäär akadeemilisem kui selles klubis tavaliselt. Rock Cafe ei olnud oma tavapärases olekus, vaid koht oli valmis seatud nagu mõnele klassikalise muusika esinejale. The Bad Plus oligi oma moodi klassika, mida bändist mitte midagi teadvale inimesele kirjeldada ei ole võimalik.

Publiku arvamused korjasid kokku Katre Kasemägi ja Mari Hiiemäe.

Muusikas oli tuhandeid pöördeid, pettemanöövreid, illusioone, peale mida lasti inimene vahel isegi avangardismi avarustesse ekslema. Nad olid lihtsalt hullumeelsed või lihtsalt pöörased muusika pingete kruvide keerajad. Nad pakkusid publikule vaimutoitu, saades tänuks aplausi, mis viis kahe lisaloo mängimiseni. Terve saal tänas triot püsti seistes.

Siiri (37), õpetaja ja Sille (32), õpetaja: “Meeldis väga, sest oli lõbus. Kogu aega käis selline surra-murra. Tore, et nad esitasid vanad lood uues kuues. Muusika ei olnud depressiivne, vaid oli selline kerge ning humoorikas. Üks asi ei meeldinud ja see oli see, et kalli pileti eest sai nii vähe seda muusikat nautida.”

Kristi (30), kodune: “Kontsert meeldis. Just see, et muusika oli selline vahelduv ja katkendlik. Teate raske on öelda, kui ei valda seda teemat eriti hästi.”

Sven (36), hambaarst: “Väga meeldis, nii täpselt ei oska öelda, mis. Kõiki palasid ma pole neil kuulanud. Meeldis just see nende mäng ja koostöö. Eriti trummari mängis silmapaistavalt. Meeldis veel see, kuidas muusikas oli peidetud selline kerge sarkasm ning et oli võetud sellised tuntud lood või nende lõigud.”

Indrek (23) ja Martin (22): “Geniaalne koostöö, trummar oli üle kõige. Eriti hea naeratus oli tal näol. Kuid siiski neil on odav populaarsus, kuna nad teevad populaarsetest lugudest coverid, mis on originaalidest palju paremad. Seda elamust ei saa tegelikult kirja panna, tuleb ise kohal olla. Teame vaid, et selle kontserdi kirjeldamiseks läheb vaja ülivõrdes sõnu ning et lootsimegi Jazzkaarel üht sellist kontserti külastada.”

Reet (38), müügispetsialist:”Tuntud lugusid tõlgendades on võimalik väga mööda panna, aga The Bad Plus oli viimase peale – virtuoossed muusikud ja nii tervameelsed seaded. Lavalt tuli energiat nagu oleks kõrgepingeliinil. Trummar oli hämmastav, ühtaegu jõuline ja teisalt väga tundlik. Pole kunagi sellist trummarit kuulnud.”

Anneli (25), haridustöötaja: “Sellised lõbusad tüübid, mängisid hästi professionaalselt ja nende muusika oli selgelt arusaadav. See oli täiesti viis pluss. Huumoriga pikitud väikesed asjad sinna sisse. Kontrabassimees oli täielik lemmik. Seal mängis kaasa tema meeldiv publikuga suhtlemise aspekt. Klaverimängija muidugi ka. Nad olid kõik väga okeid. Trummar oli viimase peal, aga minu jaoks pingutas ta kohati natuke üle. Mulle meeldib selline vähe tagasihoidlikum rida, aga mängis ta kahtlemata hästi. Emotsioon jäi raudselt hea, ausalt. Hästi kaasakiskuv ja meeleolukas muusika.”

Maire (48), koolitaja: “Väga hea oli, väga loomulik, tegi hea tuju, mulle hästi meeldis. Loominguline. Vallatu, kelmikas, ootamatu. Mulje jäi väga mõnus.”

Mihkel (14), õpilane: “Ma tulin trummarit vaatama, trummid meeldivad, väga meeldis, lahe oli!”

Raili (40), infomeedia konsultant: “Meeldis, tublid poisid. Intensiivne, vaimukas. Näiteks, et mobiilihelina peale nad kohe reageerisid. Raudselt positiivne emotsioon.”

Mart (27), meediavaldkonna esindaja: “Hästi energeetiline ja tore oli minu arust, kuigi mul tüdruk heitis just ette, et nad olid liiga selgeks harjutanud kõik lood, kõik pausid ja improvisatsioonikohad olid hästi paigas. Pillivaldamine oli muidugi super. Lood olid väga kelmikad ja toredad. Ühtki pillimeest eraldi ma välja ei tooks, siin töötas tervik ülihästi. Emotsioonid on ülipositiivsed.”