fbpx

Kontserdikaja: JK: The Ploctonesi kontserdilt (avariivälja)pääsu pole

29. aprill 2010

Bändi omavaheline sünergia oli vapustav, nende huumor kandus publikusse ning tekitas hea õhkkonna.

Hollandi gruuviv bänd The Ploctones hullutas oma muusikaga kolmapäeval Vene Kultuurikeskuses.

The Ploctonesi kontserti jäävad meenutama energiast pakatavad ja heas mõttes hullud muusikud, kes oma pillidega lausa tantsivad, samuti helipilti segi pööravad hoogsad lood, samas vaikseid helilaineid ruumi kandvad ballaadid. Eesti muusikutest ei meenugi kohe saksofoniste nagu Efraim Trujillo, kes laval soolot andes peaaegu hüppavad ja niivõrd keha väänavad, et laval toimuv meenutab juba tantsukava. Samuti ei jäänud kaugele maha ka kitarrist Anton Goudsmit, kes vürtsitas lugusid paraja keevitamise või vastupidiselt mahedate kitarrikäikudega. Mõni ime, et tema panust muusikamaailma Hollandis austatakse. Bändi omavaheline sünergia oli vapustav, nende huumor kandus publikusse ning tekitas hea õhkkonna. Kes oleks arvanud, et hollandlased nii kuumaverelised on.

Kuulajate arvamusi kogusid jazzkaar.ee veebireporterid Merli Antsmaa, Marge Lumisalu, Marje Ingel.

Martijn (37), elektriinsener:
Väga huvitav kontsert paljude variatsioonidega. Mõned aeglased lood, mõned kiired tantsulood. Lugu “050” oli hea, ka viimane – “Muchacho”.

Tiina (27), õpetaja:
Väga meeldis. See oli mõnus, ma ei olnud neist enne kuulnudki midagi. Väga hea üllatus ja väga hea algus selle aasta Jazzkaareks.

Taniel (19), abiturient:
Esimese korra jaoks täitsa meeldis küll. Kitarrist pakkus huvi, ka trummar, kuna ise mängin kitarri. Olen pop-jazzi osakonnas küll, aga rohkem rokikallakuga.

Piibe (24), kultuuriürituste korraldaja:
Mulle öeldi 20 minutit enne kontserti, et nüüd lähme Jazzkaare kontserdile, nii et mul polnud õrna aimugi, mis ansambliga tegemist on. Kontserdist kujunes väga positiivne üllatus, eriti lõpuosa. Eriti meeldis, et bänd mängis hästi kokku, et polnud üks staar ja teised taustamängijad, vaid et kõik olid võrdselt väga head muusikud. Erinevad rütmilised koosmängud olid väga huvitavad.
Olen Jazzkaarel käinud ka eelnevatel aastatel. Sel aastal oli see siis esimene kontsert, aga tahaks minna ka Avishai Cohen`it kuulama, kui pileti saan.

Juhani (25), üliõpilane:
Mulle väga meeldis, väga positiivne. Ma ei teadnud sellest bändist enne midagi, tulin puhtalt kirjelduse peale ja jäin väga rahule.

Mart (27), üliõpilane:
Olen suur džässisõber, aga nendest esitajatest polnud enne kuulnud. Lugesin kontserditutvustust ja selle järgi otsustasin tulla. Väga lahedad muusikud, väga meeldis.

Marje Ingel, veebireporter:
Hollandi ansambel The Ploctones näitas end väga mitmekülgse esinejana. Nad kostitasid publikut nii malbete ballaadide kui ägedamate muusikaliste mõttevahetustega, hoides nende kahe vahel osavalt tasakaalu. Kontrast saksofoni ja kitarri mõtlike dialoogide ning kogu ansambli ründavalt jõuliste muusikaliste ekspressioonide vahel viis osa kuulajaid segadusse, teistes aga tekitas vaimustust.

Andres Jõesaar, meediategelane, Eesti Rahvusringhäälingu nõukogu esimees:
Väga meeldis, mulle väga hea üllatus. Täiesti tundmatu ansambel minu jaoks. Nii palju kui natukene oli Youtube-st näha ja koduleheküljelt, nii palju olin kuulnud. Kontsert oli väga hea, ületas mu ootused. Laval oli ansambel ikka väga hea. Kõik neli meest sellised elavad ja lahedad. Ma ei oskagi midagi muud öelda. Kahju nendest, kes kuulama ei tulnud 🙂 Aga need, kes kohal olid, paistab, et lähevad kõik rõõmsalt ja rahuoluga ära.

Oliver:
Väga mõnus oli ja meeleolukas. Hästi sobisid omavahel kokku, selline ühtne tervik oli. Jazzkaare veebilehelt lugesin veidi eelinfot ka nende kohta, vastas täiesti minu ootustele.

Gert , restorani juhataja:
Mulje oli positiivne. Minule meeldib isiklikult selline pehmem ja tagasihoidlikum jazz. Ma ei ütleks, et ta liiga agressiivne oli, aga ta oli natukene sellest pehmest… kuidas ma ütlen… jõulisem. Aga on näha, et need inimesed on väga professionaalsed ja… Ma jäin kindlasti rahule, aga plaati päris ei ostaks. Minu jaoks natuke liiga äge. Aga see on absoluutselt subjektiivne arvamus. Üldiselt mulle meeldis.

Kerli , reklaamimüügi konsultant:
Ma jäin ka kontserdiga rahule. Seda saalis vaadata, kuidas nad lava peal musitseerivad, oli väga võimas. Ma jäin kindlasti kontserdielamusega rahule.

Merili, tudeng:
Mulle ka väga meeldis. Ma just enne ka sõpradele ütlesin, et mina isiklikult armastan sellist jazzi, kus on ka väike vokaal juures. Sellest ma mõnes mõttes tundsin täna puudust. (Vokaali siin veel täna õhtul tuleb, aga seda kahjuks mina enam ei kuule). Aga oli näha, et mehed olid professionaalid ja tõesti, et kogemus ja selline grupi ühtsus oli igast nende keharakust tunda. Ja nad ikka täielikult nautisid seda, mida nad ise seal laval tegid, see on ju tegelikult põhiline. Hästi tore. See jõulisus oli kohati ehmatav, jah, sest ma olen ka rohkem selline salongimuusika ja -džässi austaja, aga kui oleks kogu aeg selline uinuv, siis oleks ka igavapoolne, vaheldust on ju vaja. Hästi mõnus.

Roland Karu, saksofonist:
Minu arust oli väga hea kontsert. See saksofonimängija mängis väga hea tooniga ja väga huvitavalt. Ja trummar ja ka kõik teised mängisid ka väga hästi ja huvitavalt. Väga hea oli kuulata, väga hea heli. Ja väga hea saal, heli mõttes. Ma arvan, et kuulajatele ikka meeldis.

Kontserdi fotogalerii

28. aprill 2010, Vene Kultuurikeskus
The Ploctones (Holland)
Efraim Trujillo – saksofon
Anton Goudsmit – kitarr
Jeroen Vierdag – bass
Martijn Vink – trummid