fbpx

Kontserdikaja: JK: Tommy Emmanuel: „Ma tulen tagasi!”

17. aprill 2008

Publiku üksmeelel tippude tipuks tituleeritud Tommy Emmanuel andis lubaduse Eestisse jälle tagasi tulla. Kuulajate ja enda muljeid Jazzkaare esimeselt kontserdilt vahendab Triinu Laan.

Jazzkaare avapäeval, 16. aprillil Estonia Kontserdisaali lummanud austraallane – hallineva pea, valge särgi ja ülikonnaga Tommy Emmanuel – suutis publiku endaga ühes rütmis hingama panna juba päris kontserdi algusest. Suure lava täitis esinemisrõõmu kiirgav mees nelja kitarriga, millest igaühel oma lugu. Oli näha, kuidas Emmanuel ise nautis muusikat ja rütme, mida ta oma peaaegu tuldlöömiseni kiirete sõrmede abil kuuldavale tõi.

Hooletu kaarega lavale visatud pintsak, südameid sulatav naeratus ja kelmikas pilk, mis nii mõnegi vastassoo esindaja põlved nõrgaks võttis – kõik see on osa Emmanueli lavasarmist. Vanad, tüütuseni äraleierdatud poplood said muusiku tõlgenduses ootamatult värske ja uudse kõla ning vaheldusid mehe enda loodud lugudega. Nii jäid kontserdi lõppedes kõrvu kummitama müstilised helid aborigeeni sugemetega palast „Initiation” ning silme ette Tommy kassilikud puusanõksud ja kitarri kasutamine trummina aafrikateemalises loos „Mombasa”.

Publik igatahes ei soovinud Emmanueli lavalt minema lasta ning meelitas artistilt peale lisalugude välja ka schwarzeneggerliku lubaduse „I’ll be back!”

Kuulajatega vestles pärast kontserti Triinu Laan:

Guido Kangur, näitleja: „Ma teadsin, keda ma kuulama tulen, olen tema muusikaga tuttav. Mulle väga meeldis. Mida vanemaks saan, seda rohkem ma tunnen, millise rõõmuga ma naudin ka kantrilugusid ja siin kontserdil olid need kantrilood väga ilusad. Super vanake! Ka tütrele pühendatud lugu oli väga armas. Muidugi, mulle meeldivad lüürilisemad lood rohkem. Fantastiline vanake, üksipäini täitis lava.”

Erich Krieger, laulja: „Olen Emmanueli ühe korra DVD-lt näinud ja ma ei uskunud, et selline inimene saab üldse ilma peal olla. Vallata kõiki stiile perfektselt pluss veel huumor sinna juurde. Paljud muusikud ütlevad, et ta võtab pillimängu isu ära, kuna sellisesse tippu ise ei jõua ju. See on selline one-man-show ja siin tuleb selliseid detaile ja lahendusi kasutada. Selles see võlu ongi, et üks mees teeb. Vaieldamatult tippude tipp, kes siin täna esines.”

Jaan Kirss, trummar: „Ülihästi meeldis. Mul on ülimalt hea meel, et ma kunagi ammu teda Anne Ermile soovitasin. Ma tean, et ta on trummimängu väga palju õppinud ja veendusin täna järjekordselt, et trummimäng on see, mis annab võimsa baasi, sinna peale võib ükskõik mida mängida ja kõik on õige.”

Agnes (44) ja Tiiu (üle 40) finantserialalt: „Väga hea oli. Lihtsalt suurepärane, et üksainus mees suudab sellise kontserdi välja vedada, et kuskile ei jää tühja auku. Heli oli hästi paigas, kõik oli väga harmooniline. Väga huvitavalt üles ehitatud kava, aeglased ja romantilised lood vaheldumisi rütmikatega.”

Martin (24), kitarrist, ja Mariann (21), muusik: „Vaimustav, suurepärane, ei ole lihtsalt sõnu. Terve ruum oli teda täis. Emmanueli mäng on tervik, seda ei saa osadeks lammutada, et tehnika ja muu. Olen ammu juba Tommy fänn, kui nägin paar suve tagasi live videot, jäi mul absoluutselt karp lahti. Sellist elamust ei ole varem olnud.”

Ailar (29): „Muljed nagu ikka – mulle on see juba neljas Tommy kontsert, ta on alati super. Ta on alati tasemel, siin ei ole midagi öelda.”

Tommy Emmanuel (Austraalia)
16. aprillil kl 19 Estonia Kontserdisaalis