fbpx

Kontserdikaja: JK: Tortured Soul tõmbas peo käima

30. aprill 2006

Tortured Soul tõmbas Jazzkaare viimasel õhtul peo käima ja pani inimesed andunult lava ees kargama. Publik jäi kontserdiga väga rahule.

Jazzkaare lõputulevärgiks tulid lavale kolm valgete särkide ja mustade lipsudega house´i meest, kelle iga väiksemgi heli tantsitas inimesi kui marionettnukukesi, ühtmoodi vaimustatud olid noored ja vanad, moodsa tantsumuusika kuulajad ja mittekuulajad.

Kui trummarist laulja John-Christian Urich, klahvpillimängija Ethan White ja bassimängija Jkriv (Jason Kriveloff) 2001. aasta kevadel keldristuudios kohtusid, siis tahtsid nad oma muusikas ühendada moodsat house’i ja täielikult laivina esinemist. Tortured Soulist sai positiivne kogus elustrumme, bassi vibreerivat elektrit, soulilikku vokaali ja varjundirohkeid klahvpille.

Seda kõike väreles 29. aprilli hilisõhtul Rock Cafes. Plaadimuusikast sündis sujuvalt kolme mehe helimaailm. Urich oli alguses pisut mures, kas publik tunneb ennast hästi ja lubas, et tantsitab lõpuni. Ja tõepoolest, juba esimesed rütmid panid rahva nõksuma. Inimesed, kes tulid tantsima, said oma maksimaalse laengu energiat ja suurepärase klubimuusika kogemuse, süvajazzi austajad võisid ennast lõdvaks lasta ja rütmidesse sukelduda. Kontserdi keskpaigaks olid inimesed õnnelikud, pööraselt tantsivad ja õhutasid bändi hõigetega veel ja veel mängima.

Laupäeva öö Rock Cafes pulbitses bändi ja inimeste vahelisest sünergiast. Peaaegu et kosmiline kogemus, mis pani heatunde-punkti kogu Jazzkaarele.

Publiku emotsioonid panid kirja Karina Vabson ja Marit Mihklepp.

Erkki (28), tudeng: “Ovatsioonid, ovatsioonid! Tohutult meeldis bändi kommunikatsioon rahvaga. Selline muusika on just otse suurepärane, plaadi pealt ei oleks enam see. Samas midagi nagu jäi puudu, pisut üksluiseks kippus jääma, vähe oli lugude vahel erinevusi. Samas see sarnasus oli mõnus ehk siis praegu on hea olla.”

Ervin (31), IT-mees: “See kontsert oli seni paremuselt teine Jazzkaare kontsert. Esimene oli PercaDu. Need kaks kontserti olid üksteise vastandid. PercaDust alguses arvasin, et kui tore see ainult löökpillide asi ikka olla saab, aga see trummimine oli tohutult ilus. Tortured Soulis aga mängisid mehed justkui masinaid. Alguses olid täielikult masinad, isegi läks igavaks vahepeal. Siis keskel hakkasid rohkem mängima, leidsid end üles ja lõpp oli juba täitsa hea. Ise ei ole majamuusika fänn, aga see siin kuulub kindlasti klubimuusika paremikku.”

Anneli (22), tantsutudeng: “Mega! Uskumatu ja imetlusväärne, et ei mingit pausi, kõik läks järjest, see kandis seda fiilingut nii hästi edasi. Selline mõnusmõnus tunne. Erinevad rütmikombinatsioonid. Juhuse tahtel sattusin sellele fantastilisele üritusele.”

Katre (18), tudeng: “Emotsionaalne. Ma usun, et see emotsioon kestab kolmapäeval kella poole üheksani välja. Trummar oli super, kuidas ta otse hingest mängis, endal vesi näost voolamas. See ikka oli üle kõige. Fantastiline oli see aeglasest kiireks kasvamine ja siis jälle tagasi aeglaseks. Selline tiksumine. See kontsert on Jazzkaarele vägev lõpp.”

Peeter (22), muusikaga tegeleja ja Marko (24), reklaamimees: “Supafain! Seda on võimatu sõnadesse panna, ainult need, kes olid kontserdil ja tantsisid ennast hulluks, saavad aru. Oleme tohutult laivkontserte kuulnud, aga see läheb raudselt topkümnesse!”

Maarja (21), Kätlin (21): “Positiivne. Esimest korda kuulsime laivhaussi, muidu ikka plaatide pealt. Üle pika aja parim kontsert.”

Liisi (27), turismitöötaja: “Hakkasin hiljuti väga palju elektroonilist muusikat kuulama. Käin pidudel, kus ikka DJd mängivad muusikat. Täna olid aga muusikud ise lava peal. Nad olid nii energilised ja nii lahedad mehed! Tänane kontsert on parem, kui viis, ei, isegi kuus tavalist house pidu. Ma ei tea, millal on mul veel šanss kuulata live house muusikat!”

Henrik (24), üliõpilane: “Tortured Soul on nii tubli olnud. Nad mängisid tervelt poolteist tundi! Usun, et trummaril oli punkari minevik, sest ainult punkarid saavad laulda ja trumme korraga mängida. Ameerikas on ikka palju võimalusi heaks muusikaliseks hariduseks, mida tõestavad suurepärased Tortured Souli ja the Bad Plusi kontserdid. Need muusikud annavad kuulajatele väga palju energiat ja pakuvad tõelist muusikalist naudingut.”

Marianna (23), ametnik: “Olen kontserdiga väga rahul. Ma tulin siia juhuslikult, ei teadnud, mis muusikat bänd mängima hakkab. Mõtlesin, et see on mingi jazz. Kuid kontsert meeldis ikka. Võib-olla kõige rohkem meeldis trummari hääl. Noh, sellist häält saab alati kuulda house muusikas ja see on tore. Eriti, kui mees laulab sellest, et ta tahab, et mina armastaksin teda!”

Mikk (18), õpilane: “Ma tantsisin ja tantsisin ja tantsisin! Tahan veel neid kuulata, nad meeldisid mulle tohutult! Kindlasti peaks nende plaati ka ostma. Ma tegelikult ei oodanud, et kontsert tuleb nii super!”