fbpx

JK: Argo Vals, üks mees kitarri ja viie bändiga

23. aprill 2012

Eile Kalamaja päeval kohvikus Klaus kontserdi andnud noor muusik Argo Vals on äärmiselt tegus inimene. Ta õpib Viljandi Kultuuriakadeemias ning jagab oma aega mitmete tuntud ja vähemtuntud koosseisude vahel.

Muusikuga ajas pärast kontserti törtsu juttu Jazzkaare veebireporter Merli Antsmaa.

Oled aktiivne muusik. Räägi, millistes koosseisudes sa oled?

Hetkel olen viies – Animal Drama, Talamak, Viljandi Guitar Trio, Rob Findel, Argo Vals Band, lisaks ka soolokava. Suvel on plaanis mängida ka bändis, mille loob klahvpillimängija Kaarel Kuusk. Selle üks ja ainus kontsert on ProgEst 2012 festlivalil juulikuus.

Kuidas sa jaksad kõiki bände teha?

Oleneb ajahetkest… mõni on rohkem aktiivne kui teine. Kõik ei ole korraga n-ö kütte all. Saab teha teisi asju ka peale bändide – näiteks koolis käia ja muud elu elada. Mind motiveerib bändide mõnus õhkkond, need muusikud, muusika ja mingisugunegi ambitsioonikus. Kui üht neist komponentidest poleks, siis ma ei tegeleks nendega.

Mis sind inspireerib?

Ma tahaksin palju katsetada. Helimaailm inspireerib mind seda tegema.

Kuidas on lugude tegemisega? Kui palju sa neid kirjutad oma bändidele?

See erineb bänditi. Mõnele kirjutan rohkem lugusid, mõnele üldse mitte. Lihtsalt kitarrimängimine on ka vahepeal tore. Talamakile, enda bändile (Argo Vals Band) ja Viljandi Guitar Triole teen rohkem. Ka Animal Dramale olen ühtteist loonud.

Õpid Viljandi Kultuuriakadeemias ja oled koos õppinud selliste muusikutega nagu Jalmar Vabarna, Sandra Sillamaa. Kuidas seal õppimine sulle mõjunud on?

Ikka on mõjunud. Ma ei kujuta ette, et ma ei oleks Viljandisse õppima läinud. Kuigi ma näiteks folki ei kuula, on Viljandi Guitar Triot tore teha. Kuna Jalmar ja Jaan on mõlemad pärimusmuusikud, siis seostest selle muusikaga me ei pääse. Meil on mõni pärimusmuusika seade ja need on nauditavad mängida. Enamjaolt ma akadeemia muusikutega koos bände ei tee, otsin väljundeid väljastpoolt. Ma ei taha jääda ühte mulli kinni.

Mis muusikat sa ise kuulad?

Kuulan täiesti erinevaid asju. Modernset rokki, progressiivset metalit jm. Täna kuulasin The Mars Volta uut albumit, samuti on mu pleieris Mute Mathi ja Meshuggah‘ uus plaat. Mute Mathi uusim on selle ansambli mu jaoks uuesti tagasi toonud.

Esinesid ka sel aastal Tallinn Music Weekil. Kuuldavasti läks väga hästi?

Kõik õnnestus, kuigi oli väsitav ettevalmistus, sest esinesin Animal Drama, Talamaki, Argo Vals Bandi ja Viljandi Guitar Trioga. Soologa pole ma veel üritanud, aga kunagi proovin ka sellega. Los Angelese raadiosaatetegija Chris Douridas avastas mu muusika ja see tundus talle põnev. Oleme nüüd ühendust hoidnud. Tagasi Los Angelesi jõudes mängis ta ühes oma saates minu ja Talamaki muusikat.

Mis saab edasi?

Lõpuks tahan enda ja Talamaki plaadi ära teha. Mõlemad võtavad palju aega ja vajavad süvenemist. Sellepärast plaanin suvel sellega tegeleda.

Kas sul on suvel muidu palju esinemisi planeeritud?

Suvi on mul nii tihe, kui ise tahan. Kuigi salvestamine võtab aega ja bändid samuti, siis nii ikka pole, et igal nädalavahetusel on kontsert, nagu on mõnel mu sõbral. Tegemist on piisavalt ja olen õnnelik.

 

Argo Vals

22. aprillil 2012 Kalamaja päeval kohvikus Klaus