fbpx

Kontserdikaja: JK: Vallatu klubipidu avas tänavuse Jazzkaare

21. aprill 2007

Jazzkaar 2007 avalööki Pirita Lillepaviljonis võib pidada Jazzkaare-ajaloos efektseimaks, julgeb väita Ivo Heinloo. Loe tema kogutud publikumuljeid.

Pole vist väga suur liialdus väita, et selleaastase Jazzkaare avalöök oli kõigi aegade efektseim. Pirita Lillepaviljonis mängiti päikeseloojangust ööpimeduseni nakatavalt tantsulist klubimuusikat. Õhtu esimeses pooles tantsutas kodumaine bänd Sonja Créme publikut kergemasisuliste house’i- ja diskorütmidega. Pärast neid lavale astunud saksofonist Villu Veski aga improviseeris koos Läti ametivenna Deniss Pashkevichi ning Brasiilia kitarristi Braz Luiz Limaga massiivse klubibiidi taustal, kasutades ohtralt nüüdisaegse elektroonika võimalusi.

Publikult uuris arvamusi Ivo Heinloo.

Sten (21): “Kui vanemas eas mees suudab minna lavale ja midagi elektroonikaga ette võtta, siis peab tegu olema küll väga laia silmaringiga muusikuga. Veski sai laptop-DJ’na suurepäraselt hakkama. Teda tulingi põhiliselt kuulama. Kitarr ei kõlanud samas üldse, oleks võinud natuke rohkem seda pilli kuulda olla. Õhtu esimene kontsert tundus pigem ajaviitemuusika olevat. Sofia Rubina oli küll igast küljest võluv, aga taust mõjus liiga meelelahutuslikult. Seda vist nimetatakse rahvakeeli “uueks kooliks”. Mulle endale meeldib hoopis komplitseeritum muusika, näiteks fusion jazz.”

Johanna, abiturient: “Väga meeldis. Ma ootasin täpselt midagi sellist. Tegelikult tulin siia eelkõige Tanel Rubeni pärast, kes on mu lemmikmuusikuid. Sofia Rubina oli ka hea. Sonja Créme’i muusika tuli südamest ja hingest, sellepärast meeldiski.”

Margus (26), kirjastaja: “Villu oli tasemel. Üldiselt meeldis kogu atmosfäär. Õhku oli ainult liiga vähe. Jõudsin natuke hilja kohale, aga olen rahul.”