fbpx

Kontserdikaja: JK: Vana kooli jazz Nigulistes

23. aprill 2007

“Käisin äsja esinejate juures ja küsisin, miks nad ei ole veel koos plaati teinud. See peaks kõik ütlema.” Publikut küsitles Helene Urva.

Kunstide laupäeva (21.04) viimane muuseumikontsert toimus Niguliste kirikus, kus astus üles küllaltki haruldane koosseis – Tõnu Naissoo (orel, süntesaator) ja Novella Hanson (vokaal).

Kontserdile andis Naissoo orelil üle poole tunni kestva introga avamängu, mille järel jätkati Hansoni sõnul „palju maisemate teemadega,” mis kujutas endast valitud palu Uno Naissoo loomingust ja maailma jazzi kuldvarast.

Duo kumbki osapool pole just sagedane külaline Eesti kontserdilavadel, nii et lisaks kammerlikkusele, mida Niguliste saal hoolimata suurusest oma erilise akustikaga tekitab, oli kogu kontserdil juures ka harulduse uudishimu tekitav maik. Publik nõudis lisalugu, kuid tagasihoidlikud esinejad piirdusid lõpuloo kordamisega.

Kuulajate arvamused toob teieni Helene Urva.

Anneli, bioloog: „Võib-olla ma ei ole selles mõttes õige inimene vastama, et ma jazzifänn iseenesest ei ole, aga mulle meeldib Novella Hanson ja tema vokaal ning selline väiksemat sorti intiimsem olukord. Novella Hansonit ma tulen alati hea meelega kuulama. Ütlen ausalt, et Tõnu Naissoo suur fänn ma ei ole. Mulle meeldib meloodilisem ja natuke rokilikumate sugemetega asi. Aga praegune kontsert oli selline kammerlik ja sellist kooslust tahaks veelgi kuulata tegelikult. Nad olid päris head.”

Helena Soomest, piirkondliku arengu spetsialist:„Algus oreliimprovisatsiooniga oli nii meditatiivne, et ma olin nagu teises maailmas. Mulle meeldisid need laulud väga, nad olid armsad. Ma olen rõõmus, et meil oli võimalik siia tulla. Me oleme Kajanist ja meil on seal ka kevadine jazzfestival, kuid meil toimuvad kõik kontserdid pubides ja telkides, ma loodan, et tulevikus korraldatakse ka meil kontserte kirikus.”

Naisterahvas, arst: „Mulle väga meeldis, fantastiline kontsert. Mulle üldse Novella Hanson väga meeldib, kahju et ta nii vähe laulab ja et temalt plaati ei ole. Ma armastan klassikalist jazzi, käin alati Jazzkaare kontsertidel ja ma olen nüüd leidnud, et sageli sellised väikesed intiimsed kontserdid Eesti esinejatega pakuvad rohkem kui mingi suur saal ja väga rahvarohke kontsert. Mulle väga meeldib Uno Naissoo muusika ja oleks muidugi väga tahtnud lisapala Uno Naissoolt.”

Aivi, õpetaja: „Ma arvan, et see kontsert oli kunstilaupäeva vääriline. Tõnu Naissoo on väga tuntud eesti jazzpianist. Minu jaoks oli üllatus, et ta nii hästi orelit mängis, kuulsin teda orelil esimest korda. Ja muidugi väga meeldiv oli ka Novella Hanson. Nii et aitäh Jazzkaare korraldajatele.”

Arvi, ettevõtlusest: „Ma nii palju kommenteeriks, et ma käisin äsja esinejate juures ja küsisin, miks nad ei ole veel koos plaati teinud. See peaks kõik ütlema. Kahekesi, kaks “vana” inimest – Vanad Tegijad –, sageli noored nendele ligi ei pääse. Super!”

Tiina Unt, nahakunstnik: „Muljed on parimad, Novella Hanson on suur lemmik, tal on nii super hääl. Ma olen alati ta austaja olnud. Aga ta nii vähe esineb viimasel ajal, nii et tuli juhust kasutada. Meile oli üllatus, et enne Novella kontserti oli orelikontsert.”