fbpx

Kontserdikaja: JK: Voorand kiirgab headust, mitu ja mitu vatti

29. aprill 2010

Ühe loo fraas “Äkki ma kiirgan headust, mitu ja mitu vatti” Hando Runneli luuletusest sobib imehästi Kadri Voorandile endale. Kogu kontsert kiirgas headusest.

Vene Kultuurikeskuse väike saal täitus kolmapäeval pilgeni Kadri Voorand Trio kontserdiks.

Tänuväärne oli idee kasutada eesti luuletajate loomingut ja luua uued laulud, uued seaded. Kadri Voorandi mahe hääl sobis imehästi kandmaks edasi Underi, Kareva, Runneli ja teiste luulelist sõnumit. Samuti näitas ta improviseerides ja vokaalseid kaunistusi tehes oma suurepärast häälematerjali. Sõbralikkus ja huumor tekitasid usaldust ning publik kuulas huviga iga trio tekitatud heli.

Publikumuljeid kogusid jazzkaar.ee veebireporterid Merli Antsmaa, Janika Niitsoo, Anu Baranin, Andra Roosmets, Marge Lumisalu ja Ivo Heinloo.

Phil Woolever, AllAboutJazz’i ajakirjanik:
Mulle meeldis Kadri Voorandi kontserdi kontseptsioon – oleksin tahtnud sellest luulest, mida ta kasutas, rohkem aimu saada. Voorand oleks väärinud samasugust kuulajaskonda kui Ploctones ehk siis suuremat saali. Eesti džäss tundub mulle tema kontserti kuulanuna tõeliselt progressiivne.

Vilja Sliževski, õpetaja- hääleseadja:
Anult positiivsed emotsioonid. Ei teadnudki, et Kadril on nii fantastiliselt hea huumorimeel! Tema tohutu musikaalsus, uskumatu lavašarm ja see vahva trio. Nautisin kontserti täiega!

Riina (24), tudeng:
Tulin ilma igasuguste ootusteta, aga seda suurem on emotsioon. Uskumatu hääl ja hästi südamlik esinemine, eriti see lõpptulemus- luule kokkusobitamine muusikaga. Loodan, et selliseid häid kontserte tuleb veel!

Maian Kärmas, muusik ja ajakirjanik:
Eile oli korraga muusikat selle kõige otsesemas tähenduses natuke liiga palju, aga Dianne Reeves’i võimas kontsert ei lämmatanud Kadri kontserdilt saadud muljeid. Tihtipeale küsitakse, et miks on nii vähe naisinstrumentaliste – sest neil ei ole seda puhtfüüsilist jõudu ja võib- olla ka riskijulgust. Aga Kadri on meheliku instinktiga: ta on võrreldes teiste naisartistidega palju rikkam ning tugevam. Ei ole nii, et laval on kena noor laulja ja teda saatvad muusikamehed, pigem üks tugev naine ja kaks temaga võrdset meest!
Mul oli kontserdil selline tunne, nagu oleks ühe väga hea tervisliku ja rikastava eine söönud. Minu jaoks on alati hämmastav ja kiiduväärt olnud see, kui julge on Kadri, milline häälematerjal tal on, mulle kohutavalt meeldib. Kadestan heas mõttes tema improviseerimise julgust ja mängulisust. Samas on see alati olnud natukene intensiivne, nagu espresso, mida saab ainult ühe väikese tassi korraga võtta! Et see kontsert oli kammerlikus koosseisus, tõmbas Kadri natukene tagasi ja ta hääl hakkas niimoodi elama, see meloodilisus ja tema hääle ühtlane kandvus ning soojus, mis publikusse jõudis, oli hästi lahe.

Anu Baranin, jazzkaar.ee reporter:
Luuleraamat käes, tuntud read imelisse muusikasse lükituna- kord murelik, mõtlik, habras ja isegi pisut kurb, siis jällegi julge, muretu, elurõõmus ja suunurgas helkimas naerukild- sellisena võib kokku võtta Kadri Vooranna seekordse kontserdi. Kui tavaliselt on Kadri esituses kuulda intensiivsemat jazz’i, kus ülimalt keerulised skättimised ja kontrastsed kõlavärvid, siis seekord oli see kõik ka olemas, ainult mahedamal ja õrnemal kujul.
Kontsert mõjus kui hästi ettevalmistatud näitemäng: laulja ja pillimeeste koostöö sujus, luule ärkas kauni ja meloodilise muusika saatel elule ning pakkus enneolematut naudingut. Hea, et Kadri katsetab ning proovib erinevate ideede ja koosluste ees kohkumata, lisades etteastetele vürtsi ning pakkudes üllatusi ka muusika andunud nautlejatele.

Merli Antsmaa, veebireporter:
Kadri Voorandi improvisatsioonid olid julged ja kõige paremas mõttes veidrad. Kontserdi üks huvitavamaid hetki oli aga loo sünd ehk see, kui publiku ees kolm muusikut uue loo lõid. Nii näitas trio oma võimeid loovuse vallas, oskus olla siin ja praegu ning omavahel suhelda. Ühe loo fraas “Äkki ma kiirgan headust, mitu ja mitu vatti” Hando Runneli luuletusest sobib aga imehästi Kadri Voorandile endale. Kogu kontsert kiirgas headusest, isegi, kui üks lugu tülitses ämbri või pange, varruka või käise üle.

Eva (23) ja Marit (23), tudengid:
Hullult äge, kohutavalt meeldis. Olen teda ainult plaadi pealt kuulnud, ma ei teadnud, et ta laivis nii hea on: mõtleb asju juurde, improviseerib. Ta on väga elav ja lahe.

Natalia Kostrõtina (52), flöödiõpetaja:
Väga puhas laul, laulu käsitlus meeldis, lood valdasid ka sõnumit. Meeldisid ka need värvid, mis tal sealt helist kõik tulid. Ja loomulikult see, kuidas ansambel koos mõjus.

Laura Barbo (25), vabakutseline graafiline disainer:
Läksin Kadri Voorand Trio kontserdile teadmata, mis mind täpselt ees ootab. Kui Kadri suu avas, sai selgeks et ees on väga hea vokaaliga kontsert. Mulle väga meeldis, kuidas ta oma häält kasutas. Näiteks ei pingutanud ta jubedalt üle, nagu viimasel ajal poplauljatel, nagu WAFi koolis, kombeks on, kuid värve ja varjundeid ja tundeid oli hääles ohtralt. Kõige sügavama mulje jättis trio muusikaline ja teatraalne seade Betti Alveri luuletusele “Tüli”, kus Kadri pidas kitarrist Virgo Sillamaaga dialoogi. Veel jäi kõrva Kadri üliselge diktsioon. Mõnikord, kui laulja on väga püüdlik ja katsub kõike selgelt välja hääldada, hakkab see häirima, kuna mõjub ebaloomulikult. Kadri puhul oli see aga väga orgaaniline. Kaunis eesti keel kõlas väga säravalt. Kokkuvõtteks võib öelda, et kümme punkti kontserdile.

Külli (33):
Kontsert meeldis väga. Minu arvates on Kadri hästi kihvt laulja, selline omapärane. Mulle meeldis väga tema hääletämber. Ma ei ole Eesti muusikamaastikul kuulnudki teist sellist lauljat.

Janika Niitsoo:
Minu jaoks jäi midagi puudu, sest seda suurt vau-efekti ei tulnud. Üldjuhul ma luulet väga ei loe, aga nüüd, kui tekstidele oli juurde lisatud muusika, tundus see paremini minuni jõudvat. Ometigi ei suutnud see mind täielikult kaasa haarata ning minu emotsioon jäi kusagile õhku rippuma.

Tanel Ruben, trummar:
Meeldimise aste on kõrge. Väga palju Kadri tegemisi jälginud ei ole, aga täna ta üllatas. See on tore, et ta on avastanud Eesti luuleraamatud ja luuletusi melodiseerima hakanud.

Liis ja Triin, muusiku õed:
Üks ilusamaid üllatusi siiamaani. Kadrit ei ole ammu kuulanud ja peab ütlema, et tal on täiesti võrratu hääl. Selle kontserdi ülesehitus oli, nagu läheks talle külla, tema on perenaine ja vaaritab sulle midagi mõnusat, räägib ise nii kenasti. Suurepärane eesti jazz ja austus eesti luuletajatele.
Nii ilus kontsert oli, et pidin oma keha ära kaotama, läksin muusikat kuulates rändama.

Kersti (21) ja Kärolin (21), tudengid:
See oli kauaoodatud kontsert, oleme kaua plaaninud Kadrit kuulama tulla. Tänane oli minu sünnipäevakingitus, väga õnnestunud kingitus. Meile väga meeldis, improvisatsioon oli ikka väga äge. See, kuidas ta ise naudib laulmist, annab meeletu elamuse ja sellist ehedust pole mina küll tükk aega näinud.
Tegelikult oli selline külmavärinate kontsert, et külmavärinad tulid ja läksid endalegi ootamatult. See oli tõsine hingeline elamus, aga „elamus“ on isegi vähe öeldud, midagi kirjeldamatut. Ma hakkasin mõtlema, et kui fantastiliselt Kadri uitab ja kolab oma lauludes, kujutasin ette, kui mõnus on uinuda Kadri uitamise saatel. Minu meelest nii nõiduslik. Kui paned silmad kinni, siis oled nagu teises maailmas, teises dimensioonis.

Kauri (25), IT-mees:
Ma olen Kadriga koos musitseerinud – ta oli mu pikaaegne koorikaaslane ja me oleme laulnud konkureerivates vokaalgruppides, nii et ma teadsin, kui hästi ta laulab. Jäin kontserdiga väga rahule.

Ulvi, pensionär:
Mulle kontsert väga meeldis. Ma küll ei teadnud Kadri Voorannast enne väga palju, aga seda ma teadsin, et ta laulab hästi ja et tal on väga ilus hääl. Tänase kontserdiga jäin väga rahule.

Aule (40), personalijuht:
Ma olen Kadri Voorandist palju kuulnud, aga kontserdile sattusin nüüd esimest korda. Üldjoontes kontsert meeldis, kuigi mulle tundub, et mõne luuletuse puhul oleks soovinud rohkem soojust ja südamlikkust. Mul on lihtsalt mõne luuletusega oma isiklik suhe, mistõttu mulle tundus, et luuletuses on rohkem soojust, kui Voorandi tõlgenduses. Samas mõne luuletuse puhul sobis tema hääl jälle super hästi. Nii et kokkuvõttes jäin kontserdiga ikkagi väga rahule.

Kontserdi fotogalerii

28. aprill 2010. Vene Kultuurikeskus
Kadri Voorand Trio
Kadri Voorand – vokaal
Virgo Sillamaa – kitarr
Taavo Remmel – kontrabass